Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuálně do září 2013

17. 3. 2013

 

 

NEJDE MI SEM NIC VKLÁDAT !!! 

Felix, poslední kocourek ze tří sourozenců zůstal v azylu. Stále se nemůže dostat ze střevních problémů. Jinak je to velký zvědavec. Musí všechno prozkoumat.
FotkaFotka
 

 

 

 

Zachráněná kočička, které se narodily 4 koťátka v azylu je již nemůže krmit, stratila mléko. Musím se o ně starat sama, jinak by nepřežila. Jsou to velcí jedlíci, což je dobře a jsou z nich malý bumbrlíci.
Fotka: Zachráněná kočička, které se narodily 4 koťátka v azylu je již nemůže krmit, stratila mléko. Musím se o ně starat sama, jinak by nepřežila. Jsou to velcí jedlíci, což je dobře a jsou z nich malý bumbrlíci.
 

 

 

4.9.2013.-

Včera jsme s pomocnicemi objevily kocourkovi na zadní nožičce velký otok. Protože moc naříkal, vzala jsem jej na veto. Tam zjistili, že to má absces a rozřízli mu jej. Dostal ATB a zítra jedeme na kontrolu. Také vezu další kočičku na kastra...ci. Některá koťátka přestávají baštit, musím je znovu odčervit a dát jim vitamínovou pastu. Také musím nakoupit mléko pro ně a kotěcí konzevy. Už nyní se děsím, kolik zítra utratím peněz. K dnešnímu dni mám v azylu 120 kočiček, dohromady 130 zvířátek. Tak to se budu pěkně prohýbat, abych je všechny uživila.Zobrazit více
Fotka: Včera jsme s pomocnicemi objevily kocourkovi na zadní nožičce velký otok. Protože moc naříkal, vzala jsem jej na veto. Tam zjistili, že to má absces a rozřízli mu jej. Dostal ATB a zítra jedeme na kontrolu. Také vezu další kočičku na kastraci. Některá koťátka přestávají baštit, musím je znovu odčervit a dát jim vitamínovou pastu. Také musím nakoupit mléko pro ně a kotěcí konzevy. Už nyní se děsím, kolik zítra utratím peněz. K dnešnímu dni mám v azylu 120 kočiček, dohromady 130 zvířátek. Tak to se budu pěkně prohýbat, abych je všechny uživila.

 

2.9.2013.-

Moje strachy ! Tak jako každý člověk i já mám strach. Je to strach, že budu nemocná a nebudu se moci postarat o všechna moje zachráněná zvířátka. Je to strach, že nebudu mít za co nakoupik krmení pro ně . Je to strach, že nebudu moci s nimi zajít na veterinu, když budou nemocná. Proč mám stále stažený žaludek a špatně se mi dýchá? Jsou to bolestivé zážitky z fotek, kde zlý lidé ničí a ubližují zvířátkům. Je to strach , co se to děje ve světě. Copak si neuvědomují, že se jim všechno zlé jednou vrátí ?

 

1.9.2013.-

Myslela jsem , že to nepřežije a zatím začíná vystrkovat růžky. Při mazlení začíná divočit. Jestli se z toho dostane, bude to malý lumpík. Dostal jméno Knoflíček, protože je malý jako knoflík.
FotkaFotka
 

 

30.8.2013.-

Dnes dopoledne jsem byla v Hanuškách zachraňovat v Zetoru dvě kočičky s koťátkem. Měli je tam zastřelit. Nevím, jestli kotě přežije. Jsou v dosti zbídačeném stavu. Mamina má poškozené očko. Kapu jí ATB. Koťátko musím přikrmovat kotěcím mlék...em. To bude asi slepé. Také mu čistím obě oči. Potom jsem jela na veto a cestou jsem zachránila kočičku ze zahrádek , která byla také v zuboženém stavu a s useknutým ocáskem. Musím ji nechat chvíli, aby se zklidnila a potom ji vezmu na veto. Některé jarní koťátka začínají také kašlat a mají rýmu. Tak začíná kolotoč s léky.Zobrazit více
(4)
FotkaFotkaFotka

 

 

24.8.2013.- 

Chytly mne bolesti zad. Navíc musím přes víkend dělat všechno sama. Dělám jen to nejnutnější. Dnes jsem skončila ve 12 hod. a v 15 hod. jedu znovu. Už se těším, až si budu moci lehnout. Mám další koťátka. Musím je nafotit. Snad mi to půjde a foťák nebude blbnout.

 

21.8.2013.-

Poslední události z azylu. Vylepšuji bydlení pro zvířátka. Navštěvuji veto, začínám s kastracemi. Přibyly mi další kočičky s malými broučky. Špatně mi fotí foťáka neumím s ním dobře zacházet. Musím jej nechat dobře nastavit. Mám také spoustu věcí do aukcí a nemohu je nafotit. Stále mne honí čas. Měsíční dávka granulí mi už nestačí a tak musím objednat už 6 pytlů po 15 kg. za 6000 kč.

 

 Dne 11.8.2013

Nejlevnější prolézačky pro koťátka.

dscn0893-2-.jpg

Potřebovala bych další vyšetření s plachou kočičkou, která nemá jedno očko a to druhé jí začíná také hnisat.

 

dscn0887-2-.jpg

 

 

dscn0884-1-.jpg

 

11.8.2013

Kočička zachráněná v Zábřeze u hypermarketu dnes našla nový domov. Byla ve velice špatném stavu. Byla vyhublá bez chloupků na nožkách a bříšku. Na krku měla zařezaný obojek Musela se často vyčesávat a brát vitamínovou pastu. Nyní je již v pořádku. Přibrala a chloupky jí narostly. Nový majitelé jsou hodní a bude dostávat hodně lásky. Přeji ti kočičko krásný a spokojený zbytek života.

 

dscn0882-1-.jpg

 

 9.8.2013.

Kvůli velkým vedrům jsem udělala větrací dveře z pletiva nahoře v pokojíčku. V oknech je sice síť, ale pod střechou bylo velké teplo.
 
FotkaFotka

 

 

 

 

 3.8.2013

 

Od dnešního dne probíhá aktualizace našich webových stránek Azylu Gaia, nahlédněte prosím také do kolonek Přímé adopce a Adopce na dálku. Děkujeme všem příznivcům a podporovatelům. Přejeme všem kočičkám, aby brzo našly svůj láskyplnný domov. Azyl Gaia, Jiřinka a zvířátka.

 

KW30/červenec

Jsem celá otlačená. Nevím, jestli vydržím ležet na břiše s hlavou dolů celý měsíc. Protože mido oka vpravili plyn, který má tlačit na sítnici, aby se neodchlipovala, tak musím mít hlavu ve vodorovné poloze. Je to hrůza. 

 

23.7.2013.

Jsem doma !!!!!!!!!!!!! Včera ,mne operovali oko a dnes jsem je uprosila, že mohu na břiše s hlavou dolů ležet i doma. Tak mne propustili. Všechna zvířátka jsem poobjímala, bylo vidět, že i ona jsou ráda, že mne vidí. Musím se ale držet a nesnažit se nic těžkého dělat. Snad to nějakou dobu vydržím.. Děkuji všem, kteří jste mi drželi pěsti. Zatím operace proběhla v pořádku.

 

 

 

21.7.2013.- 

Před  chvílí jsem konečně skončila s uklízením , abych mohla zítra odjet do Olomouce na operaci. Doufám, že doma vše proběhne v pořádku. Pomocnice ještě nejsou tak úplně zběhlé ve všem okolo zvířátek, ale snad to nejnutnější zvládnou. Stále si nedokáži představit, že u nich pár dnů nebudu. Nejraději bych nikam nejela, ale bohužel musím !! Prosím, držte mi pěsti , ani ne kvůli operaci, ale aby se doma nic zlého nestalo a já se vrátila do normálního stavu, kdy nikdo neuteče, děvčata nic nezpletou a nikomu se nic nestane. Už abych to měla za sebou !!!!!!

 

Všechna ko´tátka si začínají krásně hrát a divočit. I to poslední, které bylo velice špatné. Dostávají vitaminovou pastu. Škrabadlo dostává zabrat !!

 

dscn0846-1-.jpg

 

19.7.2013.-

Moc bych chtěla poděkovat všem, kteří se mi snaží finančně pomáhat. Dala jsem si tu práci a nanosila krmivo, které jsem nakoupila po dobu mé nemohoucnosti. Je to asi na 40 dnů. To abyste si udělali představu, kolik toho musím nakupovat. I tak jsem si na zbytek musela půjčit, jinak bych to nemohla všechno zaplatit.A to tam ještě chybí krmivo pro velká zvířátka.

 

dscn0841-1-.jpg

 

 

18.7.2013.-

Včera jsem 4 hod. běhala po úřadech a vyřizovala papíry pro pomocnice. Nebýt Věrušky Hybnerové, která mi pomáhala je vyplnit, tak nevím, jak bych dopadla. Moc jí za to děkuji. Protože mi volali, že mám nastoupit na operaci v pondělí, musím ještě všechno stihnout dát do pořádku. Navíc mi včera při jízdě domů odešel výfuk u auta a tak jsem musela s ním dnes do opravny. Přišla mi ta legrace na 3000 k...č. Tak jsem už utratila za všechno krmivo , podložky , pelety skoro 9000 kč. Operace bude stát 3000 kč. A za dopravu autem 1000 kč. Musím být v Olomouci brzy ráno. Musela jsem si půjčit peníze, abych všechno mohla poplatit. Ale pojedu s vědomím, že je doma všechno zajištěné !! Ještě nikdy jsem od svých miláčků neodjela. Bude mi z toho dosti špatně.

 

15.7.2013.-

Jsem velice naštvaná !!!!! Všechno mám zařízené, nakoupené , udělané předoperační vyšetření, koupenou dálniční známku. Děvčata si zařídila doma vše, aby sem mohla chodit i přes víkendy a před hodinou mi volali, že se operace odkládá. Ani mi neřekli kdy bude další termím. Tak to se mi jenom zdá.

 

14.7.2013.- 

Jsem zralá na infarkt !!! Přes víkend jsem na všechno sama , ještě navíc musím nachystat všechno na tu dobu, kdy budu v nemocnici. Stále všude prosím o finanční pomoc. Musím zaplatit ty děvčata, na které nebudu mít dotace. Protože alespoň měsíc nesmím nic těžkého zvedat.. (Déle jak měsíc to nevydržím, jak se znám ). Také musím do středy nakoupit všechno krmivo , alespoň na 14 dnů a to není málo. Každý den : dva 10 lit. kbelíky granulí, 2 konzervy Whiskas, 4 Gourmetky, 3 kapsičky pro koťata, kotěčí granule Royalky a dietní granule Renál, také kotěčí mléko. Tak to je jenom na 1 den. Už aby to bylo za mnou !!!! 

 

11.7.2013.-

Posledních 14 dnů je velice hektických. Stále prožívám stres , ne z operace, ale z toho, že tu nebudu celé 4 dny. Pomocnice se sice zaučují, ale je to krátká doba. Včera jsme byli pro 20 pytlů pilin a ještě zítra pojedeme znovu. Také nemám peníze na dostatek krmiva. Práci, kterou jsem roky dělala sama, budou za mne zaskakovat 4 lidi. Potom nebudu smět nic dělat alespoň jeden měsíc. Modlím se, aby to všechno dobře dopadlo !!!

9.7.2013.- 

 Tak už se mi opět zaplnila stovka. Dnes mi přivezli 4 koťátka, která byla vyhozená na zahrádkách.

 

dscn0838-1-.jpg

 

FotkaFotkaFotka

5.7.2013.-

Dnes jsem si našla druhou pomocnici, která má velice ráda zvířátka a je vedle z vesnice. Prý bude dělat jenom za to, co z dotace po odečtení zbyde, abych nic nemusela na ni platit ze svého. Tak to budu mít vyřešené. Přes ty 4 dny, kdy budu v Olomouci sem bude ještě chodit neteř a na odpoledne zase paní ze Šumperka, s tou jsem se domluvila, že ji zaplatím za měsíc 2000 kč. S nákupama mi bude pomáhat holčina, která vždy přijde d obcho´dáku a pomůže mi je naložit, protože nebudu moci 2 měsíce nic těžkého zvedat. Tak si musím nachystat kolem 30 000 kč. Z těch musím dopředu zaplatit 15 000 + 8 000 kč ty dvě pracovnice a potom mi teprve prac. úřad pošle dotace. Spíš bych potřebovala bohaté sponzory

 

 

2.7.2013.-

Stále jsem ve stresu. Termín operace se nezadržitelně blíží a já musím mít všechno naplánované do nejmenších podrobností. Zatím mám jednu mladinkou pomocnici , která se zaučuje. Na odoledne mi bude jezdit paní po práci, ale tu si musím zaplatit. Také musím nakoupit krmení a všechno kolem do zásoby, jako stelivo do kotců, piliny a pod. protože si nic sama nedovezu. Prý první týden musím jenom polehávat. Já to snad nepřežiju. Protože tam budu asi čtyři dny a potom nebudu moci měsíc nic zvedat, jsem z toho na mrtvici. nevím, jak to budu zvládat, když uvidím, co je všechno potřeba udělat.Také nevím, kde vezmu peníze na nákup zásob.

 

 

 2.7.2013.-

FotkaFotka

 

 

28.6.2013

Tak dnes jsem končila okolo 14.30 hod. od rána od 6.30 hod. Ani jsem se nestačila nabaštit přijeli zájemci o pomocnici a v 15 . hod. už opět poklízím. Jsem už na padnutí. Nestíhám , chtěla jsem nafotit štěně Miu. Ta se stále všeho bojí, trvá jí dlouho než se osmělí. Musela být hodně týraná, protože se bojí si vzít i jídlo. Už jí dávám jen samé dobroty, ty si bere jenom s ruky. Chudinka, kolik si toho musela zkusit. Zuby má v předkusu a trochu nabok, asi jak dostala přes čumáček a na zadní nožku pokulhává. Jenom co si trochu odpočinu a budu mít novou pomocnici, začnu fotit zvířátka. Doufám, že to vyjde !!

 

25.6.2013

Včera jsem byla s želvovinovou kočičkou Nessinkou na veterině.Přes víkend přestala baštit a začala polehávat. Když jí vzali krev, tak zjistili, že ji má velice řídkou. Musela jsem ji krmit stříkačkou. Do poslední chvíle jsem doufala, že se z toho dostane. Bohužel před hodinou odešla do kočičího nebe. Zůstal po ní kocourek Mikeš, kterého jako ko´tátko nosila v zubech tak dlouho, až ji našli lidé a přivezli ke mně. Nemohu ani plakat, protože mi není dobře a to by mi můj stav ještě zhoršilo. Pokud se nenajde pomocnice, budu muset totiž operaci zrušit. S každým výjezdem do města budu mít problém, protože dopoledne končím u zvířátek kolem 12. hod

 

20.6.2013

Tak už máme všechno seno pod střechou. Jednu dobu mi bylo tak zle, začal mi brnět i jazyk. Musela jsem se na chvíli zastavit a odpočinout si Měla jsem strach, že skolabuji. Když to viděli známí, tak nemeškali a přišli pomoci. Moc jsem jim byla vděčná. Když už i manžel chvílemi nemohl, tak to už je co říct. Všechno sušíme ručně a z traktorové vlečky házíme seno na půdu. Tam se musí nosit a ukládat,... aby se ho vešlo co nejvíc. Navíc pomocnice končí a tak hledám nějakou náhradu. Mám z toho stažený žaludek, hlavně proto, že jdu na tu operaci a budu asi 3 dny v Olomouci v nemocnici. Dnes mi vůbec nepřidalo k tomu stresu, když jsem ve městě do protivky potkala nákladní auto s přívěsem plné kraviček. Udělalo se mi nevolno a musela jsem zastavit. Jak může nějaký kretén převážet v tom vedru zvířátka. Vždyť lidé dostávají volno, aby se jim nedělalo zle z horka , ale to nebohé zvířátko se nemůže bránit. Jsou to debilové !!!!!

 
 

13.6.2013

Sušíme seno  pro srnečku, poníka a kozlíky. Večer padám únavou.    Internet budu otevírat jenom na krátkou dobu.                  

Dnes jsme byly na vytažení stehů kočičky , které musel být amputovaný ocásek. byla jsem tam jenom na otočku , protože manžel vypadal , že padne vyčerpáním. Tak jsem musela spěchat, abych mu s tím senem pomohla. Má být krásně až do středy. Tak to snad usušíme.

Moc bych chtěla poděkovat všem, kteří se mi snaží finančně pomáhat.  

V sobotu jedu pro další vyhozené kotě. Bude muset bydlet s běloušky. Už jej nemám kam dát. Snad se srovnají.

 

12.6.2013

Tak dnes jsem musela nechat odejít černého kocourka Čertíka. Byl u mne přes 10 let. Byl to nejhodnější kocourek, jakého jsem měla. Po celou dobu, kdy dostával inj. na uspání jsem jej hladila. Slzy mi tekly po tváři a srdce jsem měla až v krku. Potom už byl klid a ticho. Když přestal naříkat, ulevilo se i mně. Všechna ta bolest ze mne spadla. Už jej nic nebolí. Jenom tak pro zajímavost dnešní útrata. Pelety do záchodků v klecích : 650,- Granule Renal : 700.- Kotěcí mléko : 210.- Konzervy Gourmet a Whiskas : 540.- Eutanasie kocourka : 350.- jestli jsem správně počítala , tak je to dohromady 2440.-

  

11.6.2013

Dnešní den jsem opět v depresi. Ráno mi umřelo malé koťátko, na selhání ledvin mi umírá Čertík a asi přijdu o pomocnici, která si sehnala lépe placenou práci. Nikdo jiný se mi na pomoc neozval. A to mám jít v červenci na operaci do Olomouce na tři dny. Také někteří , co si adoptovali kočičky na dálku, již nepřispívají a já se plácám od důchodu k důchodu .Těch, kteří se snaží přispívat je velice málo. Já vím, je krize a většinou přispívají právě ti, kteří mají sami málo. Také zdraví se mi nelepší a tak jen doufám, že se z toho vyhrabu !!!!!

  

7.6.2013

Dnešní den byl velice hektický. Dopoledne jsem se chystala na kontrolu s kočičkou po operaci ocásku. Někdo u nás vyhodil stěňátko, které běhalo po Lužné. Bylo vystrašené a hladové. Než jsem je dala do pořádku, musela jsem se s ním moc vyma...zlit, aby se zklidnilo. Na veterině mi zazvonil telefon, že až v Zábřeze je u Lídlu kočička ve špatném stavu. Ihned jsem tam jela. Potom jsem s ní raději opět zajela na veto, kde jí vzali krev, zavodnili jí a dostala podpůrné inj. Nožky a bříško měla holé. Musí se teprve zjistit, jestli to je způsobeno parazity, nebo něčím jiným Protože po ní lezli klíš´tata, tak dostala pipetu a ještě tabletu na odčervení. Během dopoledne mi začaly slzet oči a pěkně jsem natekla. Tak z veta honem na oční, asi to způsobyly nové oční kapky. Protože mi včera při velkém úklidu, kdy rozšiřuji prostory na půdě odešel vysavač, tak jsem ještě musela zajet do elektra, pro nový. Musela jsem jej vzít na splátky, protože na vetu jsem zaplatila dluh a dnešní vyšetření mne vyšlo na necelé 4000 kč. Takže už zase nebudu mít ani na chleba !! A ještě - štěňátko dostalo jméno MIA.

 

  mia-1-jpg.jpg

  
mia-2-jpg.jpg
 
 
 
 
Azyl Gaia o.s.

Nemohla jsem se již dívat, jak vinou bezohledných, zlých a nezodpovědných lidí některá zvířátka trpí. Začala jsem je postupně zachraňovat. V roce 2010 jsem založila občanské sdružení azyl Gaia. Předtím jsem vše financovala ze svého. Nyní jsem v důchodu a provoz azylu vyžaduje velké náklady. Loňský rok jsem v účtech pro finanční úřad vypočítala spotřebu v hodnotě 340 000 k...č. ( krmivo, veterinární péče, atd.)

V současné době je v azylu okolo 120 zachráněných zvířátek. Velkou část tvoří kočičky, potom poník se špatnými klouby, čtyři kozlíci , 12 let starý divočák, 2-letá srnečka, zranění tři holubi, ježci, měla jsem i 10 pejsků. Někteří našli nový domov, jiní už zemřeli stářím. Zbyli mi dva.

Tím, že jsem je všechny zachránila a vzala pod svá křídla, jsem za ně převzala také zodpovědnost. Proto velice moc prosím o finanční podporu, abych jim mohla usnadnit jejich život. Měsíční potřeba pro všechny zvířátka činí kolem 14 000 Kč.

Vím, že je současná situace po povodních kritická pro všechny , ale i ti, co nebyli zasažení, vyžadují každodenní péči. Děkuji všem, kterým není lhostejný osud týraných a opuštěných zvířátek.


číslo účtu : 239074909/0300
 
tel : 739 145 662
 
Azyl Gaia o.s.
 
Lužná 19

788 33

 

 

4.6.2013

Já mám i přes velké množství zachráněných zvířátek málo práce. nedá mi to a přikrmuji naše vlaštovičky. Přes mokré počasí je málo hmyzu a tak byly hladové. Z počátku jsem je krmila každé 3 hodiny. Nyní už to rodiče celkem stíhají.

 

 vlastovky-jpg.jpg

 

 

3.6.2013

Tahle kočička byla zachráněná po zemřelém majiteli, zbylo jich z 11 pouze 5 , zbytek rodina vyházela po lesích. Kočička je již vykastrovaná a dnes byla na operaci s ocáskem, ten měla již z polovice holý a zanícený. Má také ušní svrab a je ...začervená. Po zotavení se musejí i její sourozenci odčervit a zbavit ušního svrabu. Jsou v izolaci. Opět velké vydání. Nevím, kam se mám již obrátit o pomoc. Nedělá mi to dobře, stále žebrat o peníze. Navíc když vidím to neštěstí se záplavami. Tolik zvířátek potřebuje pomoc !!

 

 dscn0800-1-.jpg

 

 

2.6.2013

Také roztomilá koťátka ze zahrádek pěkně rostou. Spořádají každý den 4 kapsičky a kotěcí mléko. 

 
Fotka: Také roztomilá koťátka ze zahrádek pěkně rostou. Spořádají každý den 4 kapsičky a kotěcí mléko.
  

 

2.6.2013 

Koťátka od zachráněné kočičky z Chromče rostou jako z vody. Kočičce jsem dala jméno Anastázie. je to vzorná mamina. Mne však přibyly další starosti. Začínám být opět unavená. Přece jenom kočiček je skoro celá stovka.

  
anastazie-2-jpg.jpg
 
 

 anastazie-1-jpg.jpg

 

28.5.2013

Dnes jsem bohužel musela opět na veterinu s Dračicí. Začala být velice apatická, musela jsem do ní dostávat vodu i potravu stříkačkou. Ráno jsem zjistila nafouklé bříško a tak jsme jeli ihned na veto. Tam jí dělali sono, ale nebylo možno zjistit , co je vevnitř, tak jsme šli na rentgen a při prvním snímkování začala kolabovat, dostala křeče , začala se dusit. Na snímku byl zjištěn obrovský nafoukl...ý žaludek i střeva. Veterinářka usoudila, že se již hodně trápí a tak ji musela nechat uspat. Nakonec jsem skolabovala i já. Přes velké vypětí jsem se musela vzpamatovat, protože mám na starosti ještě spoustu dalších drobečků. I přes velké úsilí se mi tě nepodařilo zachránit. Moc mne to mrzí. Budeš u svých nenarozených koťátek.

  
 
Dračice

 

 

26.5.2013

Opět velký problém !! Kočička zachráněná ze zahrádek, kde je likvidovali, je po kastraci. protože je ale velice agrasivní a při vyšetření na vetu všechny pěkně pokousala, byla celou dobu zalezlá v boudičce. Dnes však vylezla a zjistila jsem, že jí něco je. Budu si muset nasadit alespoň dvoje rukavice a zítra ji odchytit a vzít na veto. Nevím ale , kde na vyšetření vezmu peníze. Už tak začínám být v mínusu. Při počtu 98 kočiček se velice těžko shánějí finance i na normální provoz.

 

22.5.2013

I když mám pomocnici, stejně jedu třetí týden bez odpočinku. V chodbě se propadával strop. Včera mi na poslední chvíli vybouchl zedník a já byla nucena shánět dalšího. Dnes přijel jiný a strop spravil. Ovšem toho nepořádku. Kočičkám byla zima, tak jsme zatopili, alespoň to rychleji vyschne. Zítra začínám malovat a pozítří tapetovat. V pondělí mi přijede položit lino. A potom začnou sena. Tak jsem zvědavá, kdy budu odpočívat !!

 
 

topeni-1-jpg.jpg 

 
 
strop-jpg.jpg
 
 
 
odpocivadlo-jpg.jpg
 
 
 
 

20.5.2013

Tak tohle nadělení jsem objevila dnes do rána . Kočička ve vysokém stupni březosti zachráněná z Chromče porodila 5 krásných koťátek.

  

kočička s koťátky 

 

18.5.2013

Další přírůstek v azylu. Tři malý roštáci, dva kocourci a jedna kočička, zachránění z Ramzové i s maminou. Ta je hodně bojácná.

 

dscn0776-1-.jpg

 

14.5.2013

V pátek jsem byla pro piliny u Šumperka. Byla jsem ráda, že mám konečně pro ně kam jezdit, když mi tu původní pilu zavřeli. Jaké však bylo rozčarování, když jsem večer nasypala piliny do záchodků, tak byly cítit po naftě a to dosti výrazně. Samozřejmě některé kočičky tam odmítly chodit a tak jsem měla ráno spoustu jiné práce. Dnes jsem proto zajela do Bohdíkova, odkud jsem si dovezla vońavé piliny.... Tam je ovšem mají venku a tak bylo potřeba nejprve odstranit ty mokré. Včera jsem byla zachraňovat tři kočičky z Hanušovic, od pána, který zemřel . Zbyly tam ještě dvě. Zbytek rodina povyhazovala po okolí. Ty byly tak divoké, že jsem musela urychleně zdvojit pletivo v kotci, jinak by se protlačily ven na půdu. -A potom jsem si říkala, že budu odpočívat, když mám tu pomocnici !!!

  

Z celého srdce chci poděkovat všem, kteří mi pomáhají finančně i věcmi do aukcí. Kdyby vás nebylo, tak by zvířátka velice strádala. Stačí, když jim osud nadělil bezohledné lidi kolem sebe , kteří se k nim chovali nezodpovědně a krutě. Proto jsem velice šťastná, když jim pomocí vás mohu zbytek jejich života zpříjemnit.

 

8.5.2013

Kočičky stále přibývají. 10 jich odejde a 14 zachráním. Opět je v azylu kolem 100 kočiček. Peněz se stále nedostává. Je potřeba kastrovat loňská odrostlá koťátka. Koncem týdne budu zachraňovat dalších pět. Hrozí jim po smrti majitele otrávení.

 

 kočičky

  

 
3.5.2013

Poslední nová zachráněná kočička. Byla vyhozená v Chromči. Velice bojácná. Má větší bříško, tak po těch zkušenostech jsem již opatrná. Kéž to jsou koťátka.

 
 
 
Poslední nová zachráněná kočička. Byla vyhozená v Chromči. Velice bojácná. Má větší bříško, tak po těch zkušenostech jsem již opatrná. Kéž to jsou koťátka.

 

 

30.4.2013

Dnes jsem utahaná jako kotě. Ikdyž mám pomocnici, tak stejně musím dodělávat to, co jsem za ty roky nestihla. Snažím se to tady trochu vylepšovat. Zrovna, když jsem natírala dveře, přijela paní a prosila mne, abych jí pomohla z kočičkami. Majitel zemřel a rodina slíbyla, že se o ně postará. Místo toho je začala vyhazovat do lesa. Navíc sousedé je tam nechtějí a prý je začnou trávit. paní má sama 6... kočiček, je na podpoře a také má problémy se sousedy. Tak jsem popřemýšlela, že budu muset urychleně nechat kastrovat kočičky ze zahrádek a spojit je s kocourky. Tím získám volný kotec. jenomže kastrace stojí 700 kč a já mám ještě od posledka na vetu dluh za kastraci té divoké kočičky a dietních granulí 2600 kč. Navíc mi docházejí normální granule . Za ty zaplatím 5000 kč. Budu muset udělat nějakou banku

 

 

Tohle je fotka před 15 roky. To jsem ještě nebyla utahaná a přepracovaná ze zvířátek.

 

dscn0750-1-.jpg

 

 

29.4.2013

Dnes jsem byla zachraňovat poslední kočičku se zahrádek, kde je likvidují. Byla to těch  6 koťátek máma. Podařilo se nám ji odchytit do odchytové klece. S klecí jsem jela na veterinu a tam v kumbálku jsem ji se sestrou od veta přemístila do přepravky. Musela jsem to udělat někde, kde je málo místa a nebyl by problém, kdyby nám utekla. Problém nastal až v ordinaci. Měla jsem sice odchytové rukavice a sestra také, ale kočička začala vyvádět opravdu hrozně. Tak moc pokousaná jsem ještě nikdy nebyla. I sestra. Doktor nás musel nakonec ošetřovat obě. Doporučil mi, abych ji nechala vykastrovat, protože by nebyla žádná šance s ní nijak manipulovat. Ještě že jsem to udělala, protože měla v sobě koťátka mrtvá a mohla by zemřít. Snad se časem zklidní a budu ji moci ukázat, že se nemusí bát, že se jí už nic ošklivého nestane.

 

 27.4.2013

Opět problém. Včera jsem šla krmit srnečku Amálku a zjistila jsem, že nemůže našlápnout na přední levou nohu. Nevím, co se mohlo stát a kdo ji zase vyplašil. Okolo plotu chodí turisté a ona je hodně plachá. Můžeme k ní bez problémů pouze my s manželem. Pokud ji někomu ukazujeme, tak jsme vždy u ní, aby se nebála.

  
 

 22.4.2013

Já prostě nemohu mít jeden den normální. Do rána zemřelo druhé koťátko a ráno to, které přežilo jsem vzala sebou do Olomouce, kam jsem se jela domluvit na termínu operace . První zastávka byla v Šumperku na vetu, kde jsem koupila koťěcí mléko a celou cestu jsem jej přikrmovala a zahřívala. Vezla mne tam dcera Monička a tak jsem se mu mohla věnovat. Mezi 13 a 14 hod. kdy jsem byla na vyšetření asi i to poslední zemřelo. Vrátila jsem se do auta a už bylo bohužel mrtvé. Tak jsme se užily jen krátkou dobu. Snad se budou mít na druhé straně lépe, než tady na zemi.

 

21.4.2013

Falko je po operaci zubů v pořádku. Začíná pěkně baštit a tak snad i přibere na váze. 

Dnes do rána černobílé koťátko zemřelo. Nevím, co se mohlo stát. Přišla jsem je skontrolovat, ale už bylo nehybné. Pokoušela jsem se trochu masírovat srdíčko, ale bezvýsledně. Je to škoda, takové krásné miminko a nebylo mu dopřáno žít. Zůstaly dvě černé. Tak snad ty vydrží a nic se jim už nestane.

 

16.4.2013

Koťátka od černé kočičky zachráněné ze zahrádek krásně přibývají. Máma se o ně vzorně stará. Každý den jsou větší. Bříška mají vždy plné. Je radost se na ně dívat. Nedovedu pochopit, jak jim můžou někteří ubližovat. Ještě musíme odchytit jednu kočičku, ta je také v ohrožení. Bojím se ale, že bude mít také koťátka.    Ve čtvrtek vezu Falka, slepého kocourka na operaci zubů. Asi proto chudne. Bolí ho to a nemůže kousat. Krev a ledviny má v pořádku.  Musím jej dovést už ráno a odpoledne si pro něj přijedu. Ještě že mám pomocnici. Jinak nevím, jak bych to všechno řešila. Také začínám odčervovat další kočičky. Jde to pomalu. Na každou musím jít jinou metodou. Některým stačí tabletku zabalit do sýru a je to. Jiným je musím rozdrtit s vodou a stříknout stříkačkou do pusy. Plašanky ty budu muset chytat v rukavicích a dát jim asi pipetu za krk. Musím to do operace všechno stihnout. Také všechno nachystat, abych neměla zbytečně starosti, ikdyž je stejně budu mít.  Vždyť je to poprvé, co nebudu s nimi doma alespoň 3-4 dny.  A potom nebudu moci nic těžkého dělat alespoň 14 dnů. Už abych to měla za sebou.

 

dscn0744-1-.jpg

 

 

13.4.2013

Zachráněné kočičce ze zahrádek jsem v kotci připravila boudičku, kam jsem dala teplou deku a přenesla jsem do ní její narozená koťátka. Když jsem se tam přišla podívat, už měla koťátka přenesené ve druhé, kde je i se svojí sestřičkou. Prostě tam být nechtěla. Pěkně se o ně stará. Dvě jsou černé a jedno černobílé. V pondělí jedu odchytávat ještě jejich mámu. Beru odchytovou klec, protože se nedá chytit. Mám obavy, že bude mít už také větší bříško. Začnou práce na zahrádkách a tak by se jí mohlo něco stát.

 

Velice moc bych chtěla poděkovat všem, kteří přispívají jak na pomocníka, tak na zvířátka v azylu. Jenom nemohu vypisovat všechny jmenovitě. To bych tu strávila spoustu času a ten musím věnovat právě zvířátkům. Ještě jednou děkuji všem !!!!!!!

 

11.4.2013

Konečně mám opět chvilku volna. Ikdyž jsme ráno dvě, tak je stále hodně práce, jenom záchodků na čištění je 28 . Jsem velice ráda za pomocnici. Už bych to asi nezvládala. Nyní jezdím po vyšetřeních. Zítra a příští týden na internu. V brzké době mne čeká oční operace v Olomouci. Bude to asi na více dnů. nevím, jak by to dopadlo, kdybych tu pomocnici neměla. Operace je prý nutná, jinak bych mohla oslepnout.  Dnes ráno mi při úklidu Květuška, to je ta pomocnice zdělila, abych se zašla podívat do menšího kotce. Prý tam něco slyšela. Kočička zachráněná ze zahrádek porodila 3 koťátka. A to tam jsou ještě další dvě její sestry.Na zahrádkách zůstala ještě jejich máma, nedala se chytit. Tak tam budou určitě další. Nejhorší je jaro. Bojím se dalších nalezených miminek.

 

9.4.2013

Kubíček a Falko se vyhřívají na elektrických poduškách.Opravdu si to užívají. Falko sice začíná chudnout, proto jej zítra beru na vetu.

 

kubicek.jpg

 

falko.jpg

 

8.4.2013

Chtěla bych oslovit všechny šikovné lidičky, kteří umí vyrábět hezké věci, zda by nám nepomohli a poslali svoje výrobky do aukcí. Moc byste pomohli zvířátkům. Bude třeba kastrace loňských koťátek a je potřeba nakoupit další tablety na odčervování.

 

3.4.2013

Zdravím všechny moje přátele! Doufám, že jste prožili krásné ikdyž mrazivé svátky. Já jsem byla přes svátky na vše sama a potíže se mi opět vrátily. Byla jsem ráda, když mi Květuška včera už přijela pomoci. Musím zvolnit. Dnes jsem si dávala do pořádku všechny papíry. Už se mi jich nahromadilo hodně. Včera jsem byla na kontrole s Kubíkem. To je kocourek z Jeseníku, zachráněný od popelnic. Je pozitivní na FeLV. Začal dosti chrčet a špatně se mu dýchalo. Bere ATB už 9 dnů. Začíná se lepšit. On a Falco mají elektrické podušky. V kanceláři je přece jenom trochu chladněji. Je to severní strana a dosti z tama fouká. Jsem zvědavá, kolik budu doplácet za elektriku.

 

30.3.2013

Včera mi přišla zásilka za 6300 Kč. Tohle je měsíční dávka jenom pro zdravé kočičky. Nejsou tady konzervy a dietní krmení.

 

Krmení

  

30.3.2013

Dnes přijela paní s dcerou, které zrovna na veterině musely nechat uspat svého kocourka. Dcera jí přesvědčila, aby si vybrala novou kočičku. Nechtěla, aby se sama doma trápila. Padla jí do oka právě mramorová, poslední zachráněná kočička. Byla to láska na první pohled. Kočička se k ní přitulila a bylo vidět, že je rozhodnuto. Dostala jméno Nelinka a bude mít nový domov blízko toho bývalého, kde ji majitelé nechali málem umřít hlady.

 

Nelinka

 

 

28.3.2013

Ziky dnes odjel do nového domova. Je sice bez ocásku, ale to mu nevadí v žádné rošťárně. Ta mu kouká z očiček. Přeji to Ziky hodně štěstí.

29.3.2013 Zikyho bohužel přivezli nazpátek. Kočička nových páníčků byla na něj tak agresivní, že měli obavy, aby mu neublížila.

 

Ziky

 

 
 
25.3.2013
 

MRAMOROVÁ KOČIČKA ZACHRÁNĚNÁ Z BYTU, KDE SE ODSTĚHOVALI NÁJEMNÍCI A NECHALI JI TAM NAPOSPAS VYHLADOVĚNÍ, HLEDÁ NOVÉ PÁNÍČKY, KTEŘÍ BY JI DALI HODNĚ LÁSKY. JE VELICE MILOUČKÁ, ČISTOTNÁ , MAZLIVÁ.

 

kocicka-z-bytu.jpg
 
 

 

24.3.2013

Falco a Žanetka dnes odjeli do nového domova, kde budou spolu. Ať se jim tam líbí a mají se dobře. Zaslouží si to !!!

 

 Falco a Žanetka

 

23.3.2013

Dlouhodobě nemocná Diguška prohrála boj s nemocí. Zbylo po tobě prázdné místo a bolest v srdci.

 

 dscn0368.jpg

 

23.3.2013

Dnes odjela do nového domova zachráněná kočička z Chromče Princezna. Přeji ti, abys dostala spoustu lásky a hodně hlazení, které tak miluješ.

 

Princezna

 

 Princezna

 

21.3.2013

Dnes mi nebylo od rána dobře. Musela jsem ale na vetu s Kubíčkem. Začal špatně dýchat , protože je pozitivní na FeLV, tak má oslabenou imunitu. Dostal ATB a Calo- Pet pastu.Také bere Plerasan. Pokud by léky nezabraly, bojím se nejhoršího. Musím jej krmit stříkačkou. Jinak by nejedl vůbec nic. Mám pro něj vyhřívanou podušku a tak je stále v teple. Nová zachráněná kočička si dnes už pomalu zvyká. Včera syčela na kočičky, ale dnes už začala i baštit. Tak bude dobře. Jinak mi to tady prská a kýchá, tak je nestačím léčit. Nevím, kdy mám odpočívat, aby se mi ulevilo. Dnes jsem ve městě udělala velký nákup pro případ, že bych opravdu musela do špitálu, čehož se velice obávám.

  

20.3.2013

Tak tohle je ta zachráněná kočička. Prý, kdyby tam do toho bytu odkud se nájemníci museli odstěhovat kvůli dluhům nepřišel pán, který měl klíče, tak kočička by zemřela hlady a žízní. Byla sama zavřená asi 3 dny bez jídla a vody.

 

kocicka-z-bytu.jpg

 

 

19.3.2013

Opět zítra jedu na další vyšetření do nemocnice. Zatím mi zjistili přechozenou a neléčenou chřipku, mám ATB. Před chvílí mi volala paní, která má doma 10 kočiček a další si vzít už nemůže, že se u nich v domě odstěhovali nájemníci a nechali v bytě kočičku bez jídla a vody. Musela tam být alespoň 3 dny. Zatím je prý na chodbě, ale nikdo ji tam nechce. Nemám jí sice kam dát, budu muset až pojedu z nemocnice koupit klec a vzít ji sebou.

 

 

16.3.2013

Ješte stále se necítím na to, abych mohla nafotit kočičky, které by šly na adopci. V pondělí jedu na plicní vyšetření, tak jsem zvědavá, co mi tam najdou. Děkuji všem, kteří mi pomáhají v aukcích. Stále mám někoho nemocného.Čertík, moč. kameny, Surika, krev v moči, Kulíšek, bere léky na srdce, Popeluška také, ta má i dietu, Kubíček , Falko a Sašenka jsou nachlazení berou ATB. Tulák bere léky na srdce, Molly má dietu, Baculka dobírá ATB. Deniska , Kubíček, Falko berou Plerasan .

 

11.3.2013

Tak nyní jezdím nejen s kočičkami po doktorech, ale i sama se sebou. Dnes jsem byla se Surikou. nezdála se mi. Je pohublá , přičítala jsem to dvojímu odčervení. Nakonec zjistili, po odběru krve, že bude mít asi cukrovku. Musíme se přijet ukázat ještě ve čtvrtek. Zítra jedu sama se sebou. Tak jsem zvědavá, co najdou mě. Pomocnice je šikovná, musím ji ještě zaučit s krmením, protože spousta kočiček bere rozdílné krmivo.

 

5.3.2013

Již dva dny mi chodí pomáhat ze sousední vesnice příbuzná. Mohla jsem trochu zvolnit pracovní tempo. Sama říkala, že se diví, jak jsem to mohla všechno zvládat. Je to hodně práce. Dnes jsem byla u lékaře a ten mi změnil prášky na srdce. Tak se uvidí, jestli mi pomůžou. Cítím se o něco lépe.

 

VOLÁNÍ O POMOC!!! Kvůli bezohledným, nezodpovědným a zlým lidem, mám v současné době v azylu 101 kočiček. Většina z nich jsou staré, nemocné a neumístitelné plašanky. Život se k nim zachoval dosti krutě. Nyní mám ale velký problém. Již 5 let se snažím řešit zdravotní problémy , u kterých jsem si myslela, že se alespoň zmírní. Bohužel právě velkým pracovním nasazením okolo zvířátek se spíše zhoršu...jí. NIkdy jsem neprosila o nic pro sebe, nyní mám však obavy, co by se stalo, kdybych opravdu zkolabovala, protože si nemohu ani odpočinout. PROTO SHÁNÍM SPONZORY, KTEŘÍ BY MI POMOHLI FINANCOVAT POMOCNOU SÍLU, NA PÁR HODIN. S každým stavem zhoršení se modlím, aby se mi ulevilo. Moc se bojím, ne o sebe, ale o ty drobečky. Prosím pomozte.

 

 

26.2.2013

Protože kocourek Kubíček a kočička Deniska jsou pozitivní na test FeLV, snažím se zajistit jim prodloužení života pomocí léků.  Pokusím se, aby u nich nemoc nepropukla .  

Eva Janišková Jiřinko na virová onemocnění existují nyní účinné antivirotika Gamavit a Fosprenyl. Má je k dispozici laboratoř Sevaron v Brně a léčba je 6 denní, injekce pod kůži. pro 4 kilového kocourka by léčba Gamavitem a Fosprenylem dohromady vyšla na cca 300 Kč....Zobrazit další

 

 

23.2.2013

Včera jsem byla s dvěma kočičkama na vetu. Kocourek z Jeseníku Kubíček má bohužel kočičí nemoc FELV. Zatím se ještě nemoc neprojevuje. Musí dostávat Plerasan, na zvýšenou imunitu. Druhá kočička Baculka, má v těle zánět a tak dostala ATB. Museli jim oběma brát krev a tak jsem tam nechala i s dietnímu konzervami 3000 kč. A to jsem chtěla koupit další pasty na odčervení. Bohužel už mi na ně nezbyly peníze.

 

20.2.2012

Poslední kocourek, bez pravého očička, zachráněný z Jeseníku dostal jméno Kubíček. Adoptovala si jej na dálku Iva Szmeková. Moc děkuji. V pátek jedeme na veterinu, tak doufám, že to dobře dopadne.

 

15.2.2013

 Dnes mi přivezli z Jeseníku kocourka, který se pohyboval asi týden okolo popelnic. Je bez pravého očka. Kocourek byl asi vyhozený. Je to milý a velice mazlivý tvoreček. Na veterině jej odčervili a dostal ATB. Má zvětšené bříško, tak se modlím, aby to nebylo to co u kočičky, která měla být březí.

 

19.2.2013

 

dscn0675-1-.jpg

 

Kocourek z Jeseníku se zdá být v pohodě a spokojený. Užívá si tepla a ani nechce ven z klece.Prohlídku na vetu stále odkládám. Mám strach z vyšetření kočičí nemoci. Zatím nechci nic vědět. Až pokud by se mu jeho stav zhoršil, tak se odhodlám jej nechat vyšetřit na FIP.Zatím ho nechám užívat si teploučka a plné misky. 

  

5.2.2013

Pokud si chcete poslechnout reportáž o azylu, můžete na : http://prehravac.rozhlas.cz/audio/2819844

 

14.2.2013

Místo velké radosti s očekávaných koťátek, mám obrovskou bolest v srdci. Jesenka byla kastrovaná a bříško měla plné vody. Byla to FIP. Nevyléčitelná nemoc. Začala mít problémy s močením a vyprazdňováním. Přestala přijímat potravu. Musela jsem ji dnes nechat odejít na druhou stranu. Prošla jsi Jesenko mým životem jen krátce, ale zanechala jsi v mém srdci hlubokou jizvu. Víc nemohu napsat, protože pro slzy nevidím na písmena.

 

dscn0667-1-.jpg

 

V prosinci loňského roku mne navštívila reportérka a nahrála o mne a azylu reportáž. Má se vysílat v Českém rozhlase 2. Kdo by si ji chtěl poslechnout, může si naladit ČR 2 v neděli 3. února v 18. 05 hod.

 

27.1.2013 

Přišla mi na profil FB prosba o pomoc. V Jeseníku byla vyhozená těhotná kočička, která se schovávala pod malým mostkem. Nemohla jsem ji tam v těch mrazech nechat. Z hrůzou budu očekávat, kolik jich bude mít, protože je hodně buclatá. 

 

dscn0660-1-.jpg

  

 

27.1.2013

Ve čtvrtek jsem si v pohodě říkala, že konečně po dlouhé době nemusím na veterinu. Začala jsem v poklidu pracovat okolo zvířátek do té doby, než jsem přišla do kaceláře, kde mám koťata a nemocné kocourky. Ihned jsem si všimla, že stříbrňák velice špatně a těžce dýchá. Tak jsem zrychlila práci, protože na vetu měli místo jenom v 10 hodin. Nakonec se mi to po velkém vyčerpání podařilo stihnout. Dostal infuzi s tím, že si jej tam nechají dokud se to nezlepší. Tak jsem jej pohladila a pošeptala mu,  doufám , že mi neodejdeš. Díval se na mne smutně a já mu slíbyla, že si pro něj hned jak se mu uleví přijedu. Doma  jsem se ani nestačila otočit a volali mi z veta, že zrovna byli na operačním sále, když zaslechli divný zvuk, tak tam běželi a stříbrňák zrovna umíral. Hned jsem se oblékla a jela si pro něho. Pro slzy jsem neviděla pořádně na cestu.Mrzí mne jenom to, že si dosti vytrpěl. I ta rána na zádech  mu  nestačila  zarůst. Nyní jej už nic nebolí.

 

dscn0625-1-.jpg

 

 

27.1.2013  

Tak jsem si ukradla chvilku volna, abych konečně napsala co se událo v azylu. Pro představu , proč mám tak málo volného času . Každé ráno vstávám po 5 hod. Kočičky mám ve třech místnostech, z toho dvě mají koberec, nedá se tam dát lino. Dům je z polovice kamenný a neodizolovaný. Ty otužilé kočičky mám na velké půdě, kde se netopí. 2x denně musím vyčistit 26 záchodků, vymýt 50 dvojmisek a naplnit 23 misek na vodu. Nyní musím ráno i večer chystat léky pro 10 kočiček. Do záchodků používám piliny a tak si umíte představit, jak to tam za chvíli vypadá. Každý polštářek musím  vyčesat a zbavit chloupků.  Při počtu 100 kočiček je toho dost.Také pokud je znečistěný, musím jej vyprat a to bývá dosti často.

Dále mám 10 klecí a 3 velké kotce, které také musím dát do pořádku. Některé kočičky berou dietní granule a tak je musím pohlídat, aby jim to ostatní nesnědli. Většinou končím kolem poledne. Pouze pokud jedu do města a jsem obědnaná na vetu, tak si musím některé práce usnadnit a druhý den to dodělat. Nejhorší jsou kastrace, tam bych měla  být do 10 hod. Pokud si na chvíli zapnu počítač, už ten čas musím dohánět. Většinou když spěchám, tak kočičky začnou dělat naschvály.

Větší zvířátka jako je poník , kozlíci, divočák,  tam mi pomáhá můj muž. To už bych nestíhala vůbec nic. Pouze k srnečce musím ráno zajít s krmením. Zbyly mi poslední dva pejsci a ti jsou dole na chalupě, tam nosím krmení a teplou vodu.

Odpoledne začínám okolo 15 hod. V pauze musím  poslední dobou alespoň chvilku odpočívat, jinak se mi dělá nevolno. Je to tím nevyspáním. Tak bych si přála alespoň jeden den v týdnu spát do 7 hod.   Navíc  si dělám veškeré papíry pro finanční  přiznání sama.     Tak to je můj denní režim. Kolikrát nevím kde dřív začít, když přijdu do místnosti a kočičky mají hlad,dávají  to  razantně najevo.                                                                                                                                         

 

21.1.2013

Abych to neměnila, tak opět 4 přepravky na veto. Popeluška na kontrolu, zatím moc nepřibrala, ikdyž se snaží , stříbrňák také na kontrole, zdá se být lepší, začíná baštit, musí sice dietu ale chutná mu a to je dobře. Třetí byla Mája po  operaci zubů, ta se ráno tak najedla , až jsem měla obavy ,aby se něco nenašlo v přepravce. Poslední jsem vzala Sametku, zachráněnou se zahrádek, kde je chtěli upálit. Byla poslední dobou oproti své sestře taková nijaká a v moči jsem objevila krev. Dostala ATB. Brala jsem ještě dietní granule a  tak se cena vyšplhala opět přes 2000 kč.  Budu si muset pořídit tiskárnu.

 

17.1.2013

Dnes opět na vetu. V autě 4 přepravky. Jela jsem si vyzvednout stříbrňáka, který tam byl od pondělka. Pomaličku začal baštit. Schudnul a tak se budu snažit , aby přibral. Bude již doživotně brát léky, protože má problémy s ledvinami, srdíčkem a aby toho nebylo málo tak ještě s plícemi. Potom jsem tam měla Popelušku, té dělali rentgen a objevili  jí v těle brok. Také má problémy se srdíčkem a bude brát léky. Další byla Mája, ta při každém větším soustu naříkala bolestí. Zítra ji vezu na operaci se zubama. Poslední  Žanetka , tříbarevná  kočička ze zahrádek, kde je chtěli upálit , se již musela nechat  vykastrovat, protože je dohromady s bráškou a mohlo by to špatně dopadnout. Nemám je už kam oddělit. Dnes mi večer děvčata z charity dovezly kocourka, který se jim tam potuloval a je asi slepý. Zítra jej beru i s Májou na veto. Takže již mám 103 kočiček. Dnešní výlet mě přišel na 5030kč. Tak to pěkně narůstá.

 

11.1.2013

Nový rok trávím kolotočem kolem zvířátek. 2x do týdne jezdím do města a při každé jízdě vezu na veterinu nemocná zvířátka.  První jízdu jsem jich měla v autě 7.  Damiánek musel na operaci zubů. Začal chřadnout a tak musely ven. Pomalu se z toho zotavuje. Včera jsem musela čekat, skoro 3 hodiny, než bude po operaci a tak jsem zašla do Kaufu, aby mi to rychleji uteklo. U vchodu byla přivázaná fenečka yorkšíra. Bylo mi jí líto, celá se chvěla zimou. Ještě jsem ji pohladila s tím, že si ji pánička brzy vyzvedne. Byla jsem tam asi 2 hod. Pomalu jsem si prohlížela zboží, na které v tom fofru nikdy nemám čas. Když jsem vyšla ven, tak tam pejsek ještě byl. Velice jsem se divila a šla na informace, jestli mi vyvolají majitele. Tam přišla paní z obchodu a také se divila, že ten pejsek tam ještě je. Prý ji viděla už od 11 hod. Tak jsem je prosila, jestli by ji nedali někam do tepla. Ujali se jí a vzali ji někam do kanceláře s tím, že zavolají polocii. Z toho jsem je zrazovala, protože by ji asi nedali do tepla. Sama jsem však kontaktovala městskou policii s tím, že kdyby ji někdo sháněl, tak je u mne. Domluvila jsem se s nimi, že pokud si ji nepřijde nikdo vyzvednout, tak aby mi ji sousedka, která tam pracuje a končí , dovezla ke mně.  Tak se také stalo. Byla u mne až do 21 hod. když mi  volala paní, že ji dala na starost neteři a sama spěchala na odpolední do práce a ta ji tam zapoměla. V 22 hod. si pro ni přijela. Dosti jsem se zlobyla, že je to nezodpovědnost , brát takhle malého pejska ven k obchodu, kde ji může kdokoliv vzít.  Tohle se mi nikdy nelíbylo, když vidím ty chudáky čekat uvázané před obchodem.

  

dscn0648-1-.jpg

 

 1.1.2013

Přeji všem , kteří jsou mými přáteli, nejkrásnější a nejzdravější rok 2013. Pro mne začal Nový rok tím, že jsem 5 hodin strávila v oboře u srnečky, zabalená do svršků a dek, abych jí byla nablízku a nebála se . Všechna zvířátka doma jsem měla zabezpečená , ale srnečka musela být bohužel venku. Bylo to jako válka. Obrovské rány se ozývaly ze všech stran, protože bydlíme na vršku, tak se to rozléhalo. Ti lidé jako by byli nadržení a bez rozumu. Vyžívali se v tom rámusu. Myslela jsem na všechny ty zvířátka venku, jak musela trpět. Modlila jsem se, aby nikdo z nich nepřišel k úhonu. Zdá se mi. že je to rok od roku horší!!!!!!

 

 

 

 

Tahle kočička byla zachráněná po zemřelém majiteli, zbylo jich z 11 pouze 5 , zbytek rodina vyházela po lesích. Kočička je již vykastrovaná a dnes byla na operaci s ocáskem, ten měla již z polovice holý a zanícený. Má také ušní svrab a je z.ačervená  Po zotavení se musejí i její sourozenci odčervit a zbavit ušního svrabu. Jsou v izolaci. Opět velké vydání. Nevím, kam se mám již obrátit o pomoc. Nedělá mi to dobře, stále žebrat o peníze. Navíc když vidím to neštěstí se záplavami. Tolik zvířátek potřebuje pomoc !!Zobrazit více