Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuálně od říjen 2013

3. 10. 2013

 

 

 

2.1.2014.-

Jsem totálně vyčerpaná s velkou bolestí v srdci. Přes svátky mi odešla kočička s kocourkem a tři kot´átka. Nemám ani náladu se o tom rozepisovat. Začala jsem být otupělá a raději si to nepřipouštím, jinak by mne to asi dostalo. Ještě že na Silvestra byla u nás mlha a tlumila rachot z okolí. Nemusela jsem být se srnečkou Amálkou dlouho ve výběhu.

 

 

            KRÁSNOU VÁNOČNÍ POHODU PŘEJÍ ZVÍŘÁTKA.

Moc děkuji všem, kteří mi po celý rok pomáhali jak finančně, tak psychicky, při těžkých chvílích. Není to vůbec jednoduché zachrańovat zvířátka. Chce to spoustu času, lásky a sil a těch se mi občas už nedostává, ale díky vám se vždy dokáži zvednout a jít dál. Přeji si , aby všude vládla pohoda a klid, aby se lidé dokázali chovat ke zvířátkům jako k přátelům, kteří jdou s nimi cestou života.
Fotka uživatele Jiřina Vrábelová Azyl GaiaFotka uživatele Jiřina Vrábelová Azyl Gaia

 

 

18.12.2013.-

Opět jsem velice unavená. Včera jsme dovezly poslední pytle s pilinami do záchodků, protože pila až do jara nepojede a bude zavřená. Tak jsem si musela navozit 60 pytlů. Navíc pomocnice Radka končí, už na ni dotaci nedostanu a zaučuje se Janička. Budu jí muset pořádně zaučit, abych se mohla věnovat další činnosti kolem zvířátek. Nějakou dobu to ale potrvá. Práce kolem tolika zvířátek vyžaduje dos...ti velké nasazení, protože se musejí všichni nakrmit co nejdříve a teprve potom se může uklízet a čistit záchodky.Také pořádám sbírky po městě, protože letošní dárky pod stromeček jsou o něco skromnější než ty loňské. Doufám také, že se najde někdo, na pomoc přes svátky. Jinak chci z celého srdce moc poděkovat všem, kteří mi pomáhali finančně po celý rok. Předběžně jsem si spočítala jenom vydání za krmení v tomto roce a vyšlo mi 260 000 kč. Tak to je obrovská suma. Nebýt Vás , nevím jak bych to zvládala.

 

 

16.12.2013.- 

Moje obavy se vyplnily. Kocourek měl plné bříško tekutiny. Usínal mi v náručí, kdy jsem jej stále hladila, až přišla veterinářka a dala mu poslední injekci. Slzy mi tekly proudem. Proč je to tak nespravedlivé. Když odejde staré zvířátko, také to bolí, ale člověk je s tím smířený, když si ale osud vezme mládˇátko, bolí to hodně. 

 

 

15.12.2013.- 

Bojím se zítřka, bojím se svátků ! Zítra musím vzít malého kocourka na veto. Začalo se mu zvětšovat bříško, mám ty nejhorší obavy. Také se bojím, že budu na svátky bez pomocnice a zůstanu na všechno sama. Pokud bych byla zdravá, tak mi to tak nevadí, ale stále mám zdravotní problémy a každý pohyb mi působí potíže. Stále si říkám, že musím být silná a nevzdávat se !!!
Fotka
Fotka
 

 

6.12.2013.-

Moc se všem omlouvám. Pomocnice si bere volno a já jsem na všech 132 kočiček sama. Nestíhám !! Denně musím vyčistit 41 záchodků, 16 klecí s marody a 3 kotce. Tři místnosti a velkou půdu musím uklidit. Začínám po 6 hod. a končím po 12 hod. Odpoledne po 15 hod. začínám znovu. Chtěla bych moc poděkovat všem za balíky s krmivem pro kočičky a pejsky. Také děkuji za finanční příspěvky , za které mohu nakoupit i dietní krmivo pro nemocné kočičky. Nyní mi marodí spousta kočiček. Každý den chystám léky kolem 1/2 hod. Nejvíce to postihlo letošní kotˇátka. Teče jim z očí, z nosu a mají kašel. Každý rok se to opakuje.

 

 

1.12.2013.-

Tak se mi včera podařilo zachránit krásného mourovatého kocourka na poslední chvíli. Volala mi paní ze stánku s občerstvením, že již druhý den tam krmí kocourka, zřejmě vyhozeného. Domluvily jsme se, že jej večer doveze, ikdyž jsem musela přesunout kocourky nachystané zítra na kastraci. Kocourek je krásný, statný a hodně miloučký. Na levém očku má šedou skvrnu. Dnes mi volala známá, která jej tam také viděla, že ta paní ze stánku se asi zmínila o kocourkovi vedoucímu z hotelu a už tam byly nasypané otrávené granule !!! Mám vybitý foťák, jinak bych jej vyfotila.

 

 

10.11.2013.- 

Dnes mi dovezli kočičku, kterou našli v Šumperku- část Temenice. Kočičku možná někdo hledá, nebo ji zemřela majitelka a rodina ji vyhodila. Je čistá a dobře živená. Také je mazlivá, ikdyž nedůvěřivá. Proto nemůže být venkovní. Pokud by jí někdo hledal , nalézá se v azylu Gaia na Lužné.  

 

p1000123-1-.jpg

 

 

 

Azyl Gaia hledá od Nového roku pomocnici. Podmínky : Věk do 30 let, nejméně půl roku na pracovním úřadě. Velká láska ke zvířátkům. Hrubá mzda 12 000 kč. Prosím, pomozte mi rozeslat tento inzerát do okolí Šumperska. Jsem utahaná skoro k smrti a nevím, jak bych to sama zvládala. V současné době mám 132 kočiček. Pokud mám na nákup krmiva, zvládám to i psychicky. Jinak jsem stále v depresi, co bude dál.

 

6.11.2013.- 

Dnes jsem objednala 18 polystyrenových boudiček na velkou půdu. Protože letos je hodně kočiček a všechny nemohou být v teple a tam se netopí, tak si mohou zalést do teplého pelíšku. Každou zimu jsem tam na noc nosila pet lahve s vařící vodou. Jenomže mi ty boudičky dovezou už v pátek, tak si budu muset opět udělat dluh. Dnes mi dovezli krmení na měsíc za 6400 kč. 

 

5.11 2013.- 

          TOHLE JE MOJE VÁNOČNÍ NADÍLKA. 21 KOTˇÁTEK. 

p1000098-1-.jpg

 

p1000095-1-.jpg

 

p1000103-1-.jpg

 

p1000090-1-.jpg

                          Tyhle malé raubíře jsem musela dát do klece, abych je vůbec mohla nafotit.       

            

 

p1000062-1-.jpg

 

 

 

p1000024-1-.jpg

                                                               KNOFLÍČEK 

 

p1000099-1-.jpg

 

       _____________________________________________________________________ 

 

  

 

 Vánoční strom splněných přáníček  pro 138 kočiček........

 

   Milý ježíšku ! 

   Protože jsme  byly po celý rok hodní a moc jsme nezlobily, přály bychom si pod stromeček dárečky. 

                 Kočičky:    (138)           Granulky  Purina Cat Schow         ( kuře- krůta)

                                                         Granulky  Royal Canin      kotě   ( Kitten )

                                             Dietní Granulky  Royal Canin       ( Urinary)

                                             Dietní Granulky Royal Canin:       ( Diabetic)

                                             Dietní Granulky Royal Canin:       ( Gastro Intestinal)

 

                                             Konzervy :  Gourmet,         Whiskas  (hovězí)

                                             Kapsičky :  SHEBA             Whiskas   ( Junior )

                      

                                    TABLETY NA ODČERVENÍ.

                 -----------------------------------------------------------------------------------------------------

       Také ostatní zvířátka si přejí něco na přilepšení !!                                        

       Pejsci   ( 3 )                   Konzerva Pedigree

                                               Granule  Royal Junior

                                               Těstoviny

      Poník Salma:                 Mu'sli

      Kozlíci :   (4)                    Sušené pečivo

      Divoké prasátko Karbous:   Také sušené bílé pečivo.

 

    ADRESA AZYLU :   Jiřina Vrábelová   LUŽNÁ 19    p. Hanušovice   788 33

           Č.  účtu azylu :  239074909   -    0300

           tel:   739145662

       BUDEME SE VELICE MOC TĚŠIT NA DÁREČKY POD STROMEČEK A DĚKUJEME  !!!!

___________________________________________________________________ 

 

 

 

 

 Reportáž o zvířátkách v azylu. Je to až na konci.

 http://tn.nova.cz/zpravy/tv-archiv/televizni-noviny/televizni-noviny-br-odpoledni-tn-23-10-2.html

             http://tn.nova.cz/... 

 

22.10.2013.-

Včera jsem byla v Zábřehu , vezla jsem 5 kocourků na kastraci. Dnes jsem byla pro změnu na vetu, kde jsem vezla 4 kočičky. Černý kocourek Čery začal hubnout, brali mu krev, ale celkem nic nezjistili. Předevčírem jsem mu nasadila ATB. a začal sám baštit. Je však dosti hubený a bude muset brát Plerasan pro zvýšení imunity. Vaneska na tom byla stejně, má navíc zánětlivé dásně. proto nemohla kousat. Malý Felix trpí častými průjmi. Je hubený, ale jinak byští jako piranˇa. U Dianky se objevila cukrovka a také zánět v pusince. bere dietní granule a zatím musíme zvládnout zánět ATB. Tak včera jsem vydala 1300 kč. paní veterinářka byla tak moc hodná, že mi účtovala poloviční taxu. Dnes jsem na vetu nechala 1600

 

17.10.2013.

Je mi vytýkáno, že stále píši negativní zprávy z azylu. Nejprve chci všem moc poděkovat za pomoc i duchovní podporu. Budu se snažit myslet pozitivně a snad to pomůže. Nejvíce se uklidním když pozoruji při hrách malé kot´átka, jak si legračně hrají a divočí. V pondělí jsem byla na vetu s černým kocourkem Diblíčkem. je na tom špatně, selhávají mu ledviny a játra. Bere ATB , Plerasan a musím jej krmi...t stříkačkou. Také jsem vzala Leonku u které zjistili diabetes. Zatím bere dietní granule. V úterý ji beru na kontrolu. Dnes jsem běhala celý dopoledne po úřadech a ještě jsem musela vzít na veto Vanesku, protože mne pomocnice upozornila, že je špatná a nebaští. Tam jí zjistili velký zánět v pusině. Dostala ATB inj. a musí také v úterý na kontroliu. V pondělí jsem objednaná na kastrace 5 kocourků. Mají již 1 rok a nemohou být s kočičkami pohromadě. Takže se vůbec nenudím !

 

 

§ 271 Zanedbání péče o zvíře z nedbalosti (4) Kdo z hrubé nedbalosti zanedbá potřebnou péči o zvíře, které vlastní nebo o něž je povinen se z jiného důvodu starat, a způsobí mu tím trvalé následky na zdraví nebo smrt, bude potrestán odnětím svobody až na šest měsíců, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty. (5) Odnětím svobody až na dvě léta bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 smrt nebo trvalé následky na zdraví většímu počtu zvířat

 

6.10.2013

Tento měsíc (datum bude zájemcům upřesněn) pořádá kočičí Azyl Gaia veřejnou finanční sbírku ve městě Šumperk. Azyl Gaia sídlí v Lužné 10km od Šumperka. Prosím přátelé amilovníky zvířátek, aby nás podpořili a zúčastnili s paní Jiřinkou této akce, čím více nás bude, tím více pro kočičky penízek vybereme! Zájemci prosím pište nebo volejte. Moc děkujeme Azyl Gaia, Jiřinka a kočičky.  

 

 

4.10.2013.-

Dnes alespoň jedna dobrá zpráva. Majdalenka, nalezená před kaufem, kde ji někdo vyhodil našla nový domov až u Tábora. Přivezli mi ji jako hubené chlupaté klubíčko s rýmou a hnisavýma očičkama. Dnes je z ní mazlivá slečna, která mi sedávala na stolku a psávala se mnou na počítači. Přeji ti pusinko krásný zbytek tvého života a hodně lásky u nových páníčků.

 

p1000059-1-.jpg

 

Malinký kocourek Knoflíček mezi většími ko´taty.

p1000013-1-.jpg