Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuálně rok 2014

6. 1. 2014

 

 

26.12.2014.-

Tyhle špinavé koťátka mi dovezli před chvílí. Našli je u domu a děda jim řekl, že se jich musejí zbavit. Nabaštily se a zítra, až se trochu rozkoukají se budou muset odčervit a odblešit. Ještě jsou bojácná

 

 

p1000544.jpg

 

 

 

18.12.2014.-

Včera jsem schválně nešla vybírat do bankomatu, ale přímo do banky, kde jsem chtěla aby mi paní za přepážkou napsala poděkování a přání. Bohužel se to na výpisu neukázalo. Proto dodatečně za všechny chlupáčky moc děkuji všem, kteří přispívali celý rok zvířátkům a tak zlepšovali těm malým drobečkům jejich život. Také za ně přeji všem krásné svátky ,plné pohody , lásky a splněných přání.

 

 

befefb4ac7_6831163_o2-1-.gif

 

14.12.2014.-

 

Tenhle poslední měsíc jsem utratila velkou část peněz. Protože nevím, co všechno dostanou zvířátka pod stromeček, tak musím nakoupit zásobu přes svátky, jak krmení, dietní krmivo, léky, balíky podložek pro nemocné, tak veškeré věci na úklid. Je toho opravdu hodně. Ještě že mám auto a mohu všechno dovést. To se mi ovšem také jako naschvál porouchalo a navíc onemocněli dva malý kocourci. Jenom jejich vyšetření mne přišlo na necelé 2000 kč. Jednomu z nich začala téci krev hlavn...ě z nosu. Když jsem je vezla na veto, tak jsem je tam musela zanechat, protože jsem v té době ještě musela k zubaři. Doktorka na vetu mne nechtěla volat a tak protože si nebyla jistá co to způsobuje, musela udělat několik vyšetření. Já bych s tím stejně souhlasila, protože v tu chvíli nehledím na peníze, ale na to jak kocourka zachránit. Kocourek měl i pod kůží zarudlé flíčky. Je to nějaká infekce. Já tomu moc nerozumím, ještě jsem se s tím nesetkala. Dostal inj. nějaké léky a ATB. Nyní musíme doufat, že se to bude zlepšovat. Dnes už mu z nosu krev netekla. Je na marodce a dostává samé dobrotky. Druhý rezavý kocourek z Králík, Králíček měl kašel , dostal 14-denní ATB. Dnes už nechrčí a pěkně dýchá. Všem moc děkuji, za finanční pomoc, bez které bych jim nemohla pomáhat.

 

 

 

 

14.12.2014.-

Snížek konečně našel nový domov. Odpoledne si pro něj přijela paní, která ho veze sousedce. Je to starší paní, která je sama a Snížek jí bude určitě dělat velkou radost. Přeji ti broučku hodně lásky a moc mazlení.

 

 

p1000520.jpg

 

 

Dnes mi ráno volala paní, že měli sraz na letišti a objevilo se u nich malé kotě. Mńoukalo a stále za nimi chodilo. Nabízela je známým, ale nikdo o ně neměl zájem. Potom si vzpomněla na mne. Ihned jsem jí řekla, aby je vzala a dovezla ke mně. Ko´tátko je zablešené a má velké tvrdé bříško. Musela jsem je odblešit, odčervit. Je to takový krásný milý drobeček.

 

 

p1000523.jpg

 

 

Konečně jsem se dostala do FIO banky a založila nový účet. Je to prý bez poplatků. Nové číslo účtu je : 881188815 - 2010. Děkuji všem, kteří stále přispívají kočičkám v azylu.

 

5.11.2014.-

Tak už mi přebyly další koťátka. Tři malé černé kuličky vyhozené u dřevotvaru Hanušovice. Byly zalezlé mezi deskami. Dnes mi dovezla paní ze Šumperka stříbrno bílého kocourka, má zhnisané očka. Pane bože zachraň mne, už se počet kočiček opět přehoupnul přes stovku. Protože se mi vybil fo´ták, fotky budou později.

 

 

29.10.2014-

Dostala jsem se do dosti svízelné situace. Poslední měsíce jsem přijaté koťátka a kočičky musela ihned po příchodu do azylu pořádně odblešovat. Ještě nikdy jsem neměla tak zablešené kočičky. I přes velkou snahu v izolaci s odblešením se mi blechy rozjely. Měla jsem tady deratizéra, který mi ještě nechal přípravek na další postřik. Přesto ještě nejsou ty potvůrky úplně zničené. Abych je zničila úplně, vyžaduje si to aplikovat buď tablety, nebo těm plašankám pipety na odblešení... a potom ještě všechny odčervit.Za celých 12 let, co se starám a zachraňuji kočičky, se mi to tady ještě nerozjelo. Na vetu mi řekli, že je letos obrovská invaze blech. Pomocnice, které jsem musela propustit, jsem stále prosila, že musejí uklízet pořádně. Bohužel.... Jsem velice zoufalá, protože přípravky jsou pro tak velký počet kočiček drahé. Sama už to asi nezvládnu.

 

 

 

19.10.2014.-

Rezavému koťátku z Králík, se dosti špatně hojí tržná rána ve slabině. Nasadila jsem mu ATB a zítra ho vezmu na veto. Když ho našli, měl na ocásku uvázanou plechovku a zřejmě ji tam měl dosti dlouho, protože rána byla už velice zhnisaná. Uvidím, co mi zítra řeknou na vetu. Snad se nebude muset znovu čistit. Chudáček už vytrpěl dosti bolesti.

Fotka uživatele Jiřina Vrábelová Azyl Gaia
Fotka uživatele Jiřina Vrábelová Azyl Gaia

 

 

 

 

 

Vznešená Kleopatra
- věk 8 let, v Azyl Gaia pobývá 2 roky. Očkovaná, odčervená a kastrovaná .
Povaha: - velmi společenská, neskutečně mazlivá, spíše submisivní, nemá však žádný problém s ostatními kočkami. Velmi jemná a decentní.
Životní příběh: - byla nalezena mezi paneláky, kde ji jedna paní i s jejími 3 černými koťaty krmila a poskytovala pelíšky. Lidé je nechtěli a prostřednictvím policie je nechali odvážet na kastraci a v největších mrazech je vraceli zpět ven. Koťátka bohužel nepřežila.
Plány do budoucna: - ráda by našla nový domov .
Kontakt v případě zájmu: Jiřina Vrábelová Azyl Gaia, tel. 739 145 662. Okres Šumperk.

 

kocourek,
Narozen 08/2014, v azylu od září 2014.
Byl nalezen jako minikoťátko na parkovišti pod autem. Někdo se asi takto zbavil nechtěňátek. Zatím je trošku plašší, ale dokáže s ostatními koťaty krásně lumpačit, pokud není zavřený v kleci, přeci jen je ještě dost maličký. V kleci se mu ale vůbec nelíbí a to se projeví jako správná šelma.
Chtěl by tedy nový domov :-)
Kontakt v případě zájmu: Jiřina Vrábelová Azyl Gaia, tel. 739 145 662. Okres Šumperk.

 

Azyl Gaia přidal(a) nové fotky (16) do alba KOČIČKY K ADOPCI.

V albu vám budeme postupně nabízet kočičky, které hledají nové domovy :

Kočičky je možno virtualně adoptovat než najdou nový domov

 

 

 

Víte co je největší radost ? Když nemocné koťátka začnou po dokrmování čtyřikrát denně sama baštit a mají velkou chuť k jídlu.

Fotka uživatele Jiřina Vrábelová Azyl Gaia
Fotka uživatele Jiřina Vrábelová Azyl Gaia
Fotka uživatele Jiřina Vrábelová Azyl Gaia

 

 

 

Takhle jsem dopadla po vpichu ostré trávy z gumáku. Lékař mi předepsal ATB , prý je to asi otrava.Dolní část nohy je oteklá. Velice špatně se mi chodí, nic neobuji. Jsem z toho nešťastná. Tolik práce a já se pajdám a vše mi trvá.

Takhle jsem dopadla po vpichu ostré trávy z gumáku. Lékař mi předepsal ATB , prý je to asi otrava.Dolní část nohy je oteklá.  Velice špatně se mi chodí, nic neobuji. Jsem z toho nešťastná. Tolik práce a já se pajdám a vše mi trvá.

 

 

 

Fantastický tým SPMP Šumperk připravil pro Azyl Gaia / Jiřina Vrábelová Azyl Gaia tuto fantastickou sbírku takříkajíc přímo na místě!

 
Dobrý večer všem,
kdyby se někdo chtěl připojit k naší sbírkové akci, kočulíni v Azylu Gaia budou jistě rádi. Více na plakátku.
Za SPMP Šumperk Nataša Vykydalová a Lenka Ruta <3

Dobrý večer všem,

kdyby se někdo chtěl připojit k naší sbírkové akci, kočulíni v Azylu Gaia budou jistě rádi. Více na plakátku.

Za SPMP Šumperk Nataša Vykydalová a Lenka Ruta

 

 

 

23.9.2014.-

Pozvolna zjišťuji, že ikdyž dělám dobrou práci a zachraňuji zvířátka, tak dopadám jako sedláci u Chlumce, nebo za dobrotu na žebrotu. Obětovala jsem jim nejen svůj velký dům, všechen svůj čas a pohodlí i zdraví, také svůj důchod na zaplacení pomocnic, protože dát do pořádku vše kolem stovky zvířátek vyžaduje spoustu práce.Také jsem musela sáhnout na svoje 10- leté důchodové spoření v částce 90 000 kč. Z příspěvků, které chodí na účet azylu uhradím pouze polovinu z měsíčních v...ýdajů, zbytek si už musím půjčovat, protože nemám už kde brát. K dnešnímu dni dluh azylu narostl na hrozných 30 000 kč. Proto mne to již začíná stresovat a unavovat. Stále hledám někoho šikovného , kdo by mi pomohl oslovovat sponzory a nadace. Já nemám čas sedět u počítače , navíc mám více zachráněných kočiček, než těch, kterým najdu nový domov. Nejvíce mne dokáže rozhodit, když se ozvou lidé, kteří si pořídí kočičku a potom by se jí nejraději zbavili , ještě jsou naštvaní , že jim ji nechci vzít. Když já se dokáži postarat o sto kočiček, tak vy se nedokážete postarat o jednu ? Proto zachraňuji pouze opuštěné, týrané, které jsou v ohrožení života, kde po nich střílejí, nebo je upalují a pod. Poslední dobou jsou to malé koťátka. Bojím se , že dluh azylu bude narůstat. Zítra mi dovezou granule a já si na ně budu muset opět půjčit. Nevím, jak dlouho se to dá ještě zvládat.

 

 

img_0133.jpg

 

 

20.8.2014.-

 

 

 

p1000358-2-.jpg

 

20.8.2014.-

Dnes odjely do nového domova 2 koťátka narozená v azylu zachráněné kočičce od popelnic, která byla ve vysokém stupni březosti. Dostaly jméno - Piškotek a Vaneska. Vím, že se budou mít dobře a dostanou spoustu lásky

 

 

p1000357-2-.jpg

 

  

 

17.7.2014.-

Tak nevím, kdy už ta smůla skončí. Místo abych odpočívala, jak jsem to slíbyla lékaři, tak makám sama. Večer mi nastaly problémy z přetažení. Dnes mi přijela pomoci dívenka, snažila se, ale bude to trvat nejméně týden, než se zapracuje. Přes víkend si musím zajet pro paní z vedlejší vesnice, protože tu nic nejede, tak alespoň nějaká pomoc. Pokud bych byla zdravá, tak bych si vše dělala sama, tak ...jako posledních 12 roků. Aby toho nebylo málo, tak dnes jsem chtěla zjistit, proč černý kocourek, kterého mi dovezl starý pán z Králík , proč nejí, ikdyž na klinice v pondělí dostal ATB a nezabírají. Měla jsem tušení, že to budou ledviny. Protože na klinice mají omezený stav, tak jsem jela k jinému veterináři a ten ihned na pohmat poznal, že jedna ledvina je nefunkční a druhá svraštělá. Tam už se nedalo nic dělat. Kocourek byl nemocný už když jej pán dovezl. Hladila jsem jej po celou dobu, kdy usínal.Na tohle si nikdy nezvyknu...

 

 

30.6.2014.-

Z celého srdce děkuji všem, kteří mi pomáhají finančně. Omlouvám se, že v poslední době málo komunikuji, ale chystám se do nemocnice v Olomouci a tak musím zajistit a nakoupit všechno potřebné, abych tam byla v pohodě, že je o ty moje miláčky dobře postaráno. Lukáška jsem si dovezla už domů, dostával kapačky a zlepšil se. Musím jej ale sledovat, aby se to náhodou nezhoršilo. Kulíšek se také zlepšil, už se tolik nemotá, tak snad ta operace ucha nebude potřebná. Začínám být z toho všeho dosti utahaná. Prosím držte mi pěsti, abych to zvládala. Děkuji....

 

 

25.6.2014.-

Poslední dobou se mi opět přestává dařit. Jsem z toho zoufalá. Protože jedu za 14 dnů do nemocnice , musím zaučit pomocnice. Bylo jich tu už 10, ale ani jedna nevydržela. Každý si to představuje velice jednoduše., že dá kočičkám granule a pohraje si s nimi a to je všechno.. Musela jsem je nejprve zaučovat, což je dosti vysilující a únavné. Některé to vzdaly pro málo peněz, platím je ze svého důchodu.. některé pro špatně odvedenou práci, nebo pro náročnost práce, dokonce jsem tu měla jednu, která se bála zvířátek a výšek na půdě. Navíc předevčírem jsem přišla o želvovinovou kočičku Márinku, která ještě den předtím si hrála z odrostlými koťátky a ráno ji asi ranilo, protože i přes rychlou pomoc, kdy jsem jí masírovala srdíčko, tak během minuty jí začal modrat jazyk a už jsem jenom zoufale sledovala, jak odchází. A aby toho nebylo málo, tak Kulíšek dostal motolici a na vetu zjistili ušní problém. Nemůže se sám najíst. Musím mu dávat kašovitou stravu a držet mu hlavu, aby se normálně nabaštil.A dnes jsem musela jet znovu na veto, protože Lukášek přestal baštit a spustila se mu silná rýma, nemohl vůbec dýchat. Tak si jej tam nechali na pozorování. A protože už nyní jsem v mínusu, tak se hrozím dalšího placení. Jsem zoufalá a moc prosím o pomoc.  Jinak se mi dluh rozroste a já se obávám, že jej nebudu moci splatit.  Já vím, že je nás tady spoustu, kteří prosí o pomoc, ale nebýt Vás, tak bych nemohla pomáhat těm malým drobečkům, protože nejvíc peněz shrábne veterina a potom krmení. Ach jo..... kéž bych byla bohatá......
 

 

 

 

15.6.2014.-

Poslední zachráněná kočička od popelnic z města porodila den před mým odjezdem do nemocnice 4 koťátka. Moc dobře se o ně stará.

 

 

p1000292-1-.jpg

 

 

12.6.2014.-

Tak už jsem konečně z nemocnice doma. Mám voperovaný biomonitor Za měsíc tam musím znovu. To co jsem musela podniknout, aby byla všechna zvířátka zabezpečená , to bych nikomu nepřála. Měla jsem u nich 3 pomocnice na práci, kterou zvládám přes víkendy sama. Navíc jsme měli posečeno a já první den z Olomouce obvolávala všechny kolem našeho okolí, aby přijeli pomoci manželovi, který na to zůstal sám.... Nakonec se mi podařilo sehnat pár hodných lidiček a seno je pod střechou. Peněz mne to stálo hodně ale to se nedá nic dělat. Málo kdo dělá zadarmo. Pomocnice jsem platila ze svého důchodu, který normálně používám na zalepení nákupu na krmivo. Sbírka na pomocnice je necelých 1900 kč. Nezbývá mi než opět hledat nějaké sponzory, kteří by mi pomohli finančně. Poslední zachráněná kočička byla březí a než jsem odjela, tak do rána se jí narodily 4 koťátka. Pěkně se o ně stará, takže mám o starost méně. Jak vyjde čas, tak je nafotím.

 

1.6.2014.-

Hledáme dobrovolníky na sena pro srnečku Amálku, poníka Salmu a kozlíky. Jsme na to s manželem sami a nemáme již tolik síly, abychom vše zvládly . Je to nárazová práce, podle počasí.Strava a odvoz zajištěn. Šumpersko a okolí. Informace tel. 739145662

 

31.5.2014.-

Dnes našla nový domov mramorová kočička u známé, které zemřel kocourek. Tam se bude mít moc dobře. Zaslouží si to. Když přišla do azylu, byla na tom moc špatně, ale dostala se z toho a nyní už bude jenom dobře....

 

p1000047-2-.jpg

 

27.5.2014.-

Protože mám v 9 klecích a dvou kotcích nemocné kočičky a v jedné zachráněnou asi gravidní kočičku, velice moc potřebujeme sací podložky, také papírové utěrky a dezinfekční prostředky. Máme velkou spotřebu. Pokud nám můžete pomoci, budeme moc rádi. Bude to pro azyl velká úleva , protože budeme moci nakoupit více dietního krmiva a léků.

 

 

 

27.5.2014.-

Vyšetřila jsem si chvilku času, abych mohla zklidnit všechny rejpalky a kousavky. Takže z RB peníze převádím do poštovní banky, kde jsou menší poplatky za výběr. Tyto peníze jsou použity na krmivo, dietní krmivo, veterinu, další potřebné pomůcky, podložky, pap. utěrky , dezinfekční prostředky atd. Celkem musím měsíčně dát dohromady kolem 20 000 kč. Což není zrovna malá částka. A nyní k tomu, že j...sem shromažďovatelka.. Ze 130 kočiček od začátku roku se mi nepodařilo zachránit 15 kočiček. 26 kočiček našlo nový domov. Na tento kraj, kde lidé moc kočičky nechtějí je to myslím si dosti. Protože mám málo času, tak je nenabízím všechny na své stránky. Pokud má někdo zájem o kočičku, může si přijet vybrat. Stejně si nakonec vybere úplně jinou, než původně chtěl. Myslím si, že je rozhodně lepší se věnovat zvířátkům, než sedět u počítače a vkládat tam fotky s popisem každé kočičky. Ikdyž mi je někdo nafotí, tak stejně se musím k tomu vyjádřit. Na to nemám bohužel dosti času. Mojím životním posláním v důchodu je pomáhat těm malým bezbranným drobečkům. Objetovala jsem jim svůj dům, svoje peníze, svoje zdraví. Protože mne čeká vyšetření srdce v Olomouci, zaučuji pomocnice, které mne zastoupí. To také zabere dosti času. Chtěla bych moc poprosit všechny výše uvedené, aby nerozšiřovaly nepravdivé řeči, protože o tom vůbec nic neví. Navíc poškozují pouze zvířátka, protože si lidé dokáží vytvořit obraz , podle kterého potom mohou rušit pomoc útulků. Děkuji za pochopení....

 

 

 

25.5.2014.-

Maruška z Brna, která žila v kanále blízko dětského hřiště, kde jí ubližovali, je již v azylu spokojená. Je to moje srdíčková záležitost a to doslova.

 

p1000269-1-.jpg

 

 

p1000268-1-.jpg

 

14.5.2014.- 

 Jsem opět velice unavená a snažím se dělat jenom to nejnutnější. Je to tím, že sebe zase odbývám a nemám na sebe čas. Nechce se mi ani sedět u počítače. Mým největším přáním je nyní vyspat se ráno alespoň do 7 hod..

 

10.5.2014.-

 

 

 

 

8.5.2014.-

Já vím, že byste chtěli slyšet jenom krásné zprávy, ale někdy to bohužel nejde. Musela jsem nechat odejít kocourka zachráněného od Kauflandu, kde jej někdo vyhodil a on se motal pod auty. Volala mi ochranka a tak se ocitnul u mne, Bohuže, byl hubený a zřejmě i nemocný. Začal celý žloutnout a tak mi bylo doporučeno, abych ho nechala odejít , aby se už netrápil. A aby toho nebylo málo, tak mám na kapačkách další mramorovou kočičku, zachráněnou spolu sE 4 sourozenci v krabici. Dnes jsem tam volala a nelepší se to. TAK SE BOJÍM TOHO NEJHORŠÍHO.

 

 

4.5.2014.-

Kočička Maruška se konečně rozjedla. Musím ale být s ní celou dobu. Je ve velkém kotci sama, ale nechci ji tam nechávat. Jenomže na ostatní kočičky vrčí. Jak budu mít chvíli čas, tak ji nafotím a chtěla bych jí najít nový domov u hodných lidí, kteří budou mít na ni čas. Má moc ráda hlazení. 

3.5.2014.- 

 Kočička Maruška dovezená z Brna, se prostě zasekla a odmítala jídlo. Snažila jsem se jí dávat všechno nejlepší, ale nepomáhalo to. Teprve dneska, když jsem jí přemístila do velkého kotce na půdu a stále ji hladila a přemlouvala, dávala jsem jí stříkačkou glukopur a Plerasan, tak si dala říci a konečně se pustila do konzervy. Tak máme vyhráno.

 

 

Takhle už řádí koťátko, který přežilo ze dvou sourozenců dovezených na veterinu k uspání. Náhradní mamka Anastázie se o ně vzorně stará, ikdyž je po kastraci. To malé ještě nemá jméno.

 

p1000262-1-.jpg

 

Tyhle jednodenní koťátka vyhozená v krabici na zastávce přes veškerou péči boj o život prohrála.

 

 

p1000254-1-.jpg

 

2.5.2014.- 

 Chlumík vyhrál všem kočičákům z azylu Gaia 6000 korunek. Tak to budeme mít na 6 - 15 kg.pytlů granulí. Máme zaplacené krmeníčko na 24 dnů. My se máme ... Všem, kteří posílali hlasy moc děkujeme a posíláme vrnivé pohlazení.

 

1.5.2014.-

Dnes mi dovezly až z Brna kočičku Marušku, která žila v kanále, kde jí lidé často ubližovali. Má zraněný čumáček. Nikde jí nechtěli. Kočička je hodně bojácná a bude to trvat delší dobu, než k ní najdeme cestu, ale myslím si, že už bude zase jenom dobře.

 

p1000255-2-.jpg

 

Černá kočička, která měla skončit v kotli, našla domov u hodných lidí ze Zábřeha. Už bude jenom doře broučku.

 

p1000251-1-.jpg

 

1.5.2014.-

 Tak to černé koťátko bohužel nepřežilo. Nedávala jsem mu velkou šanci. Bylo stále klidné a dělalo mu potíže krmení. Ta druhá tříbarevná je kočička. Stále pomňoukává. Té zase dělá potíž se vyprazdňovat. Tak nevím, jakou má šanci, ale stále si říkám, že naděje umírá poslední.

28.4.2014.- 

 

 

 

 

 

 

 

 

p1000254-1-.jpg

23.4.2014.-

Dnes od 2 hod. v noci ledvinová kolika. Ve tři hod. jsem v příšerných bolestech poklízela ty nejdůležitější kočičky, protože jsem nevěděla jak dopadnu a ve 4 hod. jsem vyrazila na pohotovost, kde mi potíže zklidnili. Chtěli si mne tam nechat, ale to u mne nepřichází v úvahu. Ještě že mám novou pomocnici, která poklidila zbytek, protože po příjezdu domů jsem zalehla a usnula jako špalek. BEZ BOLESTÍ.

 

Poté, co rezavý brouček odešel, tak každou chvíli chodím sledovat želvovinové koťátko
, jak se jí daří. Snad to s ní dopadne dobře a nic se jí nestane. Když jsem konečně vybrala jméno po Chlumíkovi pro malého rezinka, tak mi ho osud sebere a zanechá velké prázdno.

 

12.4.2014-

Tak tohle jsou ty nové přírůstky. 14-denní koťátka. Ujala se jich kočička Anastázie, která je sice po kastraci, ale vůbec jí to nevadí. Já je jenom krmím každé 2 hod. Ona je umývá
a zahřívá a obě jsou jako myšky potichu. Když jsem je dovezla, tak naříkaly, až se jí je zželelo a ujala se jich.

 

p1000235-1-.jpg

 

 

p1000238-1-.jpg

 

 7.4.2014.-

To se pozná, že všichni milovníci zvířátek drží pohromadě. Moc děkujeme za všechny vaše hlasy. Chlumíku jsi borec!!! Dnes mi dovezou další malinké koťátka, které dovezli na veto uspat. Paní jim chce darovat život a šanci žít, proto volala a já prostě nemám to srdce, abych je nevzala. Za poslední měsíc našlo nový domov 5 kočiček, 3 odešly za duhový most a 3 přibyly.

Chlumík bojuje za všechny kočičky z azylu v soutěži o nejlepší kočku.

 

1.4.2014.-

Tak jsem se těšila, jak mi to všechno vychází, ale asi předčasně. Pro paní z Prahy se 6 kočičkami a pejskem krachly všechny nabídky. Paní už má zbaleno, ale nemá kam. Prosím sdílejte, třeba se najde kousek místa pro ni i zvířátka. Také já se radovala, že budu mít pomocnice, ale bohužel vyzkoušely si to jeden den a stačilo ...... Takže na všechno budu sama a nevím jak to ustojím. Mám velké obavy. Nebudu stíhat nákupy, ani veterinu. Když skončím ve 13 hod. tak už toho ve městě moc nevyřídím, protože v 15 hod. začínám znovu. Na odpočinek mohu zapomenout. Nikomu se nechce pracovat za tak málo peněz. ( za 4 hod. - 4-5 000kč

 

 

25.3.2014.-

VELKÁ PROSBA O POMOC !!!!!!!!!!!!!!!!!! Přátelé, milovníci kočiček, moc prosím za paní, která mi včera zoufale volala, že jsem její poslední záchranou. Musí se do konce měsíce vystěhovat a nedaří se jí najít si podnájem. Když se zmíní, že má 6 kastrovaných kočiček, tak ji nikdo nechce. Je zoufalá, sama má kam jít, ale nechce dát kočičky do útulku, protože je má jako své děti. Stačila by jí jakák...oliv malá místnost s elektrikou a přístupem k vodě. Dokonce se vzdává i všeho majetku (brošené sklo, atd.) určitě je to srdeční záležitost a i té se vzdá kvůli zvířátkům. Což je velká objeť. Kdyby jí zvířátka odebrali do útulku, tak to nepřežije. Má starého kocourka, kterému vaří maso a krájí na malé kousky. To by asi v útulku nemohli dělat. Paní je ochotná platit za ubytování 4000 kč. měsíčně. Prosím sdílejte, ať se to podaří. Já kdybych měla alespoň kousek místa, tak neváhám a beru jí k sobě, jenomže mám všude plno kočiček , moc mne to mrzí, že jí sama nemohu pomoci

 

 

 

24.3.2014.- 

Dnes jsem totálně na dně !!!! Musela jsem nechat uspat mourinku, která dostala silnou rýmu a začala hubnout. Celý týden jsme bojovaly, krmila jsem jí stříkačkou brala léky, ale hodně zhubla. Tak jsem ji po domluvě s lékařem musela nechat odejít. I vnitřky uší už měla docela bílé. Když jí uspával, držela jsem ji v náručí a musela se držet, protože začala vrnět, jak byla ráda, že je u mne v náru...čí. Teprve až doma mne to dostalo a brečím a brečím. Navíc se mi odhlásily všechny pomocnice z úřadu práce, pro hodně práce za málo peněz. Tak příští týden už zůstanu na všechno úplně sama a nevím, zda to ustojím. Pokud bych byla odpočatá, tak je to v pohodě, vždy jsem všechno zvládala, ale už víc jak 10 let jedu bez odpočinku a to se musí někde projevit. 
 
Včera odjeli do nového domova dvá rezavý sourozenci, kočička a kocourek. Přeji vám tam hodně lásky.
Fotka
Fotka
 

 3.3.2014.-

Dnešní den byl pro mne velice krásný. Když se dozvíte, že vaše prosba byla vyslyšena, že se našel někdo, kdo se snaží zvířátkům pomoci, je to o něco méně starostí a stresu. Proto z celého srdce chci poděkovat všem, kteří přispěli na zvířátka a hlavně Ivetce Rychlé z Psího snu, která mi přislíbila pomoc s podložkami, pap. ručníky. dezinfekcí, odčervovacími tabletami a hlavně kastracemi. Mohu se nyní zaměřit na jiné důležité věci. 

 

 

 

Omlouvám se, že málo píši na své stránky. Jsem velice unavená. Včera při jízdě autem se mi udělalo dosti špatně, tak jsem musela zajet na internu,
kde mi dali Holtra. Dnes jsem jej byla vrátit. Tak nevím, jak to dopadne. Zvýšili mi sílu léků na srdce. Uvidíme!!! Nechala jsem si natisknout 1000 letáků, kde hledám pomocníky a dobrovolníky, kteří by mi chtěli pomáhat. Také šikovné lidičky, kteří by pomáhali svými výrobky do aukcí. Moc šancí tomu však nedávám.

 

 

     20.2.2014.- 

Tak mám vytvořené nové stránky azylu, ale neumím s nimi ještě pracovat. Dnes jsem byla zachrańovat kočičku , které zemřel páníček Měl jich prý 20. Dvě se podařilo odchytnout, ale jedna jim utekla. Tak dovezli do města pouze jednu. Má zvětšené bříško, což může mít dvě možnosti. Ko´tátka, nebo FIP. Protože jsem na tom s penězi opět na štíru,musím počkat, až budu moci zajet s ní na veto. 

 

 

2.2.2014.-

p1000202-1-.jpg

 

 

 

 

p1000170-1-.jpg

 

 

p1000153-1-.jpg

 

2.2.2014.-

Včera jsem byla zachrańovat další ko´tátka, která musím dát dopořádku. Jsou dosti zanedbaná. Jejich páníček zemřel. Je to velice smutný příběh. Byl moc důvěřivý a hodný. Jeho rodina jej po smrti přítelkyně připravila o dům a on se ocitnul v zahradní boudě. Musel však do nemocnice a chamtivá majitelka mu nechala boudu zbourat. Ocitnul se bez střechy a tak si v polním úvozu postavil příbytek z větví. Chtěla jsem mu sehnat buńku, ale mezi tím jej napadli tři grázlové a hodně jej pobili. Opět musel do nemocnice. Jeho pejska chtěli podříznout. Zachránili ho kolemjdoucí lidé. Naštěstí paní, která mu tam nosila jídlo , hned jak se dozvěděla, že je pomlácený v nemocnici, tam utíkala a pejsek prý seděl na zničené hromadě větví a čekal na něj. Tak si ho vzala do jednopokojového bytu, kde má další dva pejsky. Zůstaly tam kočičky. Ty malé jsem vzala k sobě a ty kocourky krmí lidé z okolí. Jsou divocí a svobodní, nerada bych je zavřela . Zítra jedu opět na veto. Zrzince se asi nemoc vrátila. Z upovídané kočičky je kočička smutná. Také poslední černá kočička ze zahrádek na tom není zrovna moc dobře.  Navíc Dianka se také začala zhoršovat a bude muset na operaci zubů. Tak moc bych si přála , aby se v mém okolí našli pomocníci. Když vidím jiné útulky, kde mají dobrovolníky, tak je mi z toho smutno.

 

 

 

27.1.2014.-

Dnes se podařilo odchytit kočičku ze zahrádek. Bohužel její sestra asi skončila špatně. Paní, co bydlí vedle vyhrožovala, že je hodí do kotle. Bohužel druhá kočička se tam už několik dnů neukázala. Jenomže kde nejsou svědci, nic nenaděláme.

 

p1000170-2-.jpg

 

 

26.1.2014.- 

Stále hledám nový domov pro rezavou kočičku. Nejraději kdyby mohla být sama bez kočičích zvířátek. Je to milá a moc ukecaná kočička, která nechce být v izolaci po inf. nemoci.
FotkaFotka
Fotka
 

 

 

 

25.1.2014.-

 

 

 

p1000145-1-.jpg

20.1.2014.- 

Chtěla bych poděkovat Veronice Haškové, která pomáhá prodejem svých výrobků na Fléru a peníze posílá pro zachráněná zvířátka. Odkaz na flér :

 

http://www.fler.cz/veru-1 

 

8.1.2014.-

Musím tady uvést na pravou míru odchod 5 kočiček. Dvě z nich byly staré a často nemocné. Ko´tátka se již narodila slabá a myslela jsem si, že se z toho dostanou. Jejich máma přišla do azylu velice pohublá,vyčerpaná a tak její děti měly po narození potíže z kterých se nedostaly. Jinak každá nová kočička je vyšetřená na vetu a je určitou dobu v karanténě. Je to vždy ten nejhezčí pocit, když zachrá...níte zvířátko ve velice zuboženém stavu a po čase se z něj vyklube krásný, hravý tvoreček , s velkou chutí do života. Tomu se nic nevyrovná. Dále tu chci uvést na pravou míru to, proč mám tolik kočiček. Zachránila jsem v tomto roce více zvířátek, než těch, kterým jsem našla domov. Říkám tady na rovinu, nedávám kočičky každému, jenom abych se jich rychle zbavila. Nedávám myšilovky, které se budou třepat zimou někde u vchodu domu. Do člověka však nikdo nevidí, poslední kočičku jsem dala rodině s chlapcem, když jsem se tam stavovala, tak jsem se zhrozila do jakého prostředí se dostala. Naštěstí mi ji vrátili, prý nejsou ještě na zvířátko připravení.

 

 

8.1.2014.-

Tak nevím, co si mám o tom myslet. V pátek před vánocemi mi někdo volal , že budou z vybraných peněz rozvážet krmivo útulkům. Uvedla jsem značku krmiva, které používám a další potřebné věci pro zvířátka. Prý to budou rozvážet v pondělí den před svátky. Tak jsem čekala a čekám dodnes. Nikdo už mi nezavolal a nevysvětlil mi, proč si ze mne udělal dobrý den. Asi se jim můj azyl nezdál být potřebný,... když jsem řekla značku krmení Purina a kotěcí Royal, paní mi na to odpověděla, že krmím drahým krmivem. Prý jedna paní z útulku dokonce krmila kočičky psími granulemi. Je to také dosti smutné, že si hodně lidí vzpomene na zvířátka pouze o svátcích, jako by nepotřebovali krmit celý rok, ale jenom o svátcích. Naštěstí se ale najde ještě dosti zlatých lidí, kteří se snaží pomáhat stále. Těm budu moc a moc vděčná. Bez nich bych zvířátkům nemohla pomáhat.

 

 

 

 

6.1.2014.-

Pomalu se dostávám z odchodu 5 kočiček před vánocemi. Chtěla jsem začít fotit některé kočičky k adopci, ale protože jsem přes svátky měla velký stres a vypětí, tak jsem někde založila fotoaparát a nyní i přes velkou snahu jej nemohu najít. K tomu starému fo´táku mi nefunguje šňůra a tak musím stále pátrat, kam jsem jej založila. Stále mám doma nemocné kočičky. Jedny to chytnou od druhých , nedaří se mi to vyléčit. Také začínám tenhle rok znovu všechny odčervovat a kdo dával zvířátkům tabletky, tak ví o čem to je.

 

 

 

Max odjel předevčírem do nového domova. Bude kousek od nás ve vedlejší vesnici. Přeji mu, aby tam byl šťastný.Jinak budu mít asi dalšího člověka, který mne pomluví, že nechci dávat kočičky. Ten den se u mne zastavila paní, zrovna když jse...m byla na odchodu do města k zubaři. Chtěla koťátko pro paní, která je ležák . Odkázala jsem ji na druhý den, kdy bude více času, protože jsem byla objednaná a nemohla jsem se zdržovat. Potřebovala jsem o tom vědět víc. Jenomže paní si představovala, že jí dám kočičku mezi dveřmi a ona bez přepravky jim ji doveze jako překvapení. Navíc byla ještě v práci. Což jsem odmítla s tím, že musíme sepsat smlouvu. Načež se paní urazila a prý ať si je nechám a práskla mi dveřmi. Zůstala jsem stát a nevěřícně jsem kroutila hlavou. Tak a mám dalšího rozšiřovatele nepravdy.Zobrazit více

 

Felix a miláček Knoflík odešli do kočičího nebíčka.

 

FotkaFotkaFotka

 

 

Dnešní den byl pro mne velice krásný. Když se dozvíte, že vaše prosba byla vyslyšena, že se našel někdo, kdo se snaží zvířátkům pomoci, je to o něco méně starostí a stresu. Proto z celého srdce chci poděkovat všem, kteří přispěli na zvířátka a hlavně Ivetce Rychlé z Psího snu, která mi přislíbila pomoc s podložkami, pap. ručníky. dezinfekcí, odčervovacími tabletami a hlavně kastracemi. Mohu se nyní zaměřit na jiné důležité věci.

 

 

 

Včera mi volala zoufalá paní, že našla na autob. zastávce v krabici čerstvě narozená koťátka. Ještě mají pupeční šňůru. Tak jsem se pěkně vyspala. Každé 3 hod. krmení. No snad to přežijí. Nedávala jsem jim naději. První krmení by mělo být o...d mámy. Zatím se drží a čas ukáže, zda to zvládnou. Mají zapnupou elektr. podušku, místo aby je hřála mamina. Anastázie je tentokrát odmítla. Už má svého drobečka a navíc koťátka jsou cítit, jako by byla narozená někde v garáži. Zobrazit více

 

 

Včera mi volala zoufalá paní, že našla na autob. zastávce v krabici čerstvě narozená koťátka. Ještě mají pupeční šňůru. Tak jsem se pěkně vyspala. Každé 3 hod. krmení. No snad to přežijí. Nedávala jsem jim naději. První krmení by mělo být o...d mámy. Zatím se drží a čas ukáže, zda to zvládnou. Mají zapnupou elektr. podušku, místo aby je hřála mamina. Anastázie je tentokrát odmítla. Už má svého drobečka a navíc koťátka jsou cítit, jako by byla narozená někde v garáži. Zobrazit více

 

 

Chci se s vámi podělit i o radostné zprávy. Minulý měsíc přišel balík a dopis z dětského domova z Litovle. V balíku byl pelíšek , deka a krmení pro kočičky. Také jedna dívenka nakreslila obrázek kočičky. Pro nedostatek času jsem odepsala a...ž tento týden, s poděkováním. Jaké bylo překvapení, když se včera tady objevily obě dívenky s tetou z domova. Dosti mne mrzí, že to bylo v době, kdy mám nejvíc práce a tak jsem se jim nemohla plně věnovat. Provedla jsem je azylem a děvčata byla unešena z tolika zvířátek. Chtějí si adoptovat na dálku kočičku Máju. Přivezly kvalitní kapsičky, pečivo pro Karbouse a ještě přidaly penízky. Zobrazit více

 

Zbylé dvě koťátka zachráněná z Jeseníku se celkem drží. To černobílé je na tom lépe. Černé musím do pití nutit. Už i přez noc celkem vydrží a mohu se trochu vyspat. Jenom mám velké finanční problémy s udržením chodu azylu. Dluh mi narůstá a... potřebovala bych na veterinu s dalšími kočičkami. Byla bych vděčná za jakoukoliv pomoc. Je mi to velice trapné stále prosit , útulků je moc a všude potřebují pomoc. Pokud však chci , aby byly kočičky v pořádku nic jiného mi nezbývá. Každý měsíc musím sehnat alespoň na to nejnutnější kolem 15 000 kč. Jenom základní granule 15 kg. mi vyjdou na 8 pytlů za 8 000 kč. Potom dietní krmivo pro nemocné, konzervy pro staré kočičky, dezinfekční a čistící prostředky , veterin, léky atd. Je toho prostě moc. Už mne to zmáhá, stále někde shánět peníze. Zobrazit více

 

Mladý kocourek Vločka
- narozen zhruba 04/2014, v Azyl Gaia od června 2014. Má krásný, orientální tvar lebky, je celý bílý, ale na temeni má světlou, do černa zbarvenou šmouhu .
Povaha: - velký přítula, vyloženě vítací typ. A protože je to kotě, je samozřejmě také hodně hravý. Velmi zvídavý a neskutečně mazlivý. A je to také rozený model .
Životní příběh: - spolu se svým černým sourozencem byl vyhozen u dálnice, aby skončili pod koly aut… Naštěstí je zahlédla paní z recepce firmy nedaleko, a tak se dostali do azylu.
Plány do budoucna: - rád by našel nový domov
Kontakt v případě zájmu: Jiřina Vrábelová Azyl Gaia, tel. 739 145 662. Okres Šumperk.

 

Krásný černý kocourek, hravý, zdravý a mazlivý. Vhodný k adopci.
Starý cca 4 měsíce.
Kontakt v případě zájmu: Jiřina Vrábelová Azyl Gaia, tel. 739 145 662. Okres Šumperk.

 

Zrzaté nadělení: - 2 kocourci a 2 kočičky (bílorezavá je kočička), v Azyl Gaia od konce září 2014. Přímo k zulíbání .
Povaha: - zatím to jsou trošku bojínkové, kteří ale už začínají v kleci krásně řádit a dovádět. Určitě z nich za chvíli budou krásní vymazlenci. Potřebovali by co nejdříve své doma, protože tam by na ně samozřejmě bylo času více a nemuseli by se dělit o pozornost s dalšími mnoha kočkami.
Životní příběh: - dovezeni z Jindřichova, kdy k paní, která má již svých 9 kočiček, přišla kočičí mamina se svými koťátky. Klobouk dolů před maminou, že takto dokázala svá koťátka vychovat. Paní kočičku vykastruje a nechá si jí, ale s koťátky si nevěděla rady, a tak doputovala až do azylu.
Plány do budoucna: - rádi by našli nový domov .
Kontakt v případě zájmu: Jiřina Vrábelová Azyl Gaia, tel. 739 145 662. Okres Šumperk.